Krásná Tesla Model S kombi je na prodej za 6 milionů. Další takové už nevzniknou

Tesla zatím žádné kombi nenabízí a do akce se tak hrnou různí stavitelé. Jedna z těch nejpovedenějších je nyní na prodej. Má ale takto vysokou hodnotu?

Spojení praktického kombi a elektrického pohonu je na současném trhu zatím zřídka vídaná věc. Většina výrobců se totiž zaměřuje spíše na bestsellery typu hatchback a SUV. Na kombi ale přece jenom někdo myslí. Jedním z takových byl i automobilový sběratel Floris de Raadt, který si u nizozemské společnosti RemetzCar objednal stavbu praktické varianty Tesly Model S.

První Tesla Model S Shooting Brake už je hotová. Zatím má dvě výhody

První Tesla Model S Shooting Brake už je hotová. Zatím má dvě výhody

Výsledek ale musel vypadat, jako by vyjel přímo z továrny Tesly. Na pomoc tak přišlo studio Niels van Rogi Design, které navrhlo zadní část vozů podle designových postupů automobilky. S tímto studiem jste se možná už setkali v minulosti. Jde o ty machry, kteří se rozhodli stavět a prodávat Range Rover s jedním párem dveří, který Britové z hlediska finanční náročnosti zavrhli.

Původní plán byl postavit dvacet exemplářů, bohužel ale vznikl pouze jeden. Proč? Nápověda na nás kouká hned na hlavní stránce výrobce. Vzhledem ke klesajícímu trhu byl totiž nucen své aktivity ukončit, a to zhruba týden po představení právě tohoto projektu veřejnosti. Ten jediný kus putoval ke svému objednateli a nyní je na prodej. 

Nejprodávanější elektromobil v Evropě teď mají Francouzi. Tesla jim ale šlape na paty

Nejprodávanější elektromobil v Evropě teď mají Francouzi. Tesla jim ale šlape na paty

Najeto má 59.200 kilometrů a vyjde vás v přepočtu na 6.109.000 Kč. Za takové peníze už klidně koupíte i nové auto s koněm ve znaku. A teď nemyslíme Ford Mustang. Tesla je osazena motorizací P85 Performance AWD. Disponuje tak výkonem 470 koní a na jedno nabití ujede díky 85kWh baterii přes 400 kilometrů. Vysokou hodnotu této konkrétní Tesly tak určuje její unikátnost a moc hezké zpracování, o astronomické výkony tu nejde.

Land Rover rozšiřuje nabídku o dva plug-in hybridy. Kteří velikáni dostali tříválec?

Land Rover rozšiřuje nabídku o dva plug-in hybridy. Kteří velikáni dostali tříválec?

Společnost RemetzCar hodila rukavici do ringu již téměř před dvěma lety. Pokud ale stále toužíte po nějakém speciálním projektu, volně vás odkáže na designové studio CinovarA. Na jeho stránkách najdete některé zajímavé projekty. Namátkou například Range Rover s třemi nápravami nebo limuzínu Tesla. Stránky ovšem nefungují na 100 % a nezdá se, že by designéři za sebou měli nějaký uskutečněný projekt.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 100 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků