Krásná Tatra T87 putovala ze Slovenska až do Austrálie. Dnes má ohromnou cenu

Jak jsou modely Tatra ceněné v zahraničí? Podle aukce z minulého víkendu opravdu hodně. Majitel dal za krásnou T87 velký balík peněz.

Historické Tatry jsou ceněným zbožím nejen u nás, ale třeba i v Americe. O popularitu české značky na americkém kontinentu se zasloužil například moderátor Jay Leno, který si pořídil model T87 z roku 1938. V Americe už se dokonce pořádají i srazy a spoustu kousků z československé historie pak najdete v muzeu Lane Motor Museum.

Tatra 700 Miloše Zemana pořád jezdí. Je nádherná, dochovala se i unikátní výbava

Tatra 700 Miloše Zemana pořád jezdí. Je nádherná, dochovala se i unikátní výbava

Aktuálně se na aukci v Monterey objevila krásně renovovaná Tatra T87 s číslem šasi 3480 332. Jedná se o produkt z pozdější fáze výroby z roku 1948. Pod kapotou má osmiválcový motor o objemu 2,5 litru, který byl později i v modelu 603. Některé zdroje uvádí, že se tyto motory dostaly do T87 až v roce 1950, ovšem Aukční síň RM Sotheby's se domnívá, že jde o původní stav z továrny.

Renovace Slovenské strely jde do finále! Chlouba Kopřivnice odhalila i pár kuriozit

Renovace Slovenské strely jde do finále! Chlouba Kopřivnice odhalila i pár kuriozit

Vůz byl nalezen na Slovensku v roce 2000 a později byl nadšencem převezen do Austrálie. Zde podstoupil kompletní renovaci, kterou provedla dílna Sleeping Beauties. Na oficiálních stránkách dílny jsme dokonce dohledali pár fotografií z renovace. Renovátoři tento projekt označili za jeden z nejnáročnějších.

Tahle Tatra je vážně z papíru! Nádherná díla českého modeláře nemají obdoby

Tahle Tatra je vážně z papíru! Nádherná díla českého modeláře nemají obdoby

Aukce hlásala, že jde o jeden z nejhezčích kousků na světě. Tomu pak nakonec odpovídala i konečná cena. Minulý víkend se vůz vydražil za 302.000 dolarů, tedy v přepočtu téměř sedm milionů korun. Před pěti lety se na stejné aukci vydražila Tatra T87 s třílitrovým V8 ze stejného roku za 3.050.000 Kč.

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 60 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků