Krásná Mazda 6 ve výroční edici míří do Česka! Stojí přes 1,1 milionu, výbava je ohromná

Skoro to vypadalo, že výroční edice Mazdy 6 zůstane mimo Evropu. Naštěstí to není pravda a budou se z ní těšit zákazníci i v České republice.

I když je pro Mazdu evropský trh malým teritoriem, existuje zde velké množství věrných majitelů a fanoušků. Ti si cení zejména jubilejních ročníků nesoucích speciální edice Anniversary. Chytrý marketingový tah dobře funguje u sportovních vozů, a tak automobilka pojala nápad přenést ho i na model 6. Právě od představení první generace uplynulo už 20 let.

Mazda 6 20th Anniversary Edition je vyhrazena modelovému ročníku 2023. Přitom ještě minulý týden to vypadalo, že se dostane pouze na japonský a australský trh. Nyní však Mazda přišla s dobrou zprávou i pro české zákazníky. Limitovaný počet vozů se tu bude skutečně prodávat se startovní cenou 1.103.600 Kč a plánovaným dodáním v prvním čtvrtletí příštího roku.

Výroční edice vychází z nejvyšší výbavy Homura s mnoha zajímavými úpravami. Dominantním prvkem je speciální lak Artisan Red Premium využívající interně vyvinutou technologii lakování Takuminuri. Limitovaný počet kusů je osazen 19palcovými koly, maskou chladiče se stříbrným lemováním a výročními plaketami.

Další odkazy na výjimečnost exempláře najdeme v interiéru na opěrkách hlavy. Vnitřek je čalouněn hnědou kůží Nappa kombinovanou s matně hnědým dekorem palubní desky. Spárování s konkrétním motorem české zastoupení neuvedlo. Vzhledem k tomu, že na ostatní trzích je výroční edice spojená s nejsilnější verzí, domníváme se, že půjde o Skyactiv-G194 o výkonu 143 kW a 258 N.M s automatickou převodovkou.

Mazda 6 si obecně pro nový modelový ročník přichystala řadu vylepšení. Patří mezi ně posilovač řízení s přidaným motorkem pro lepší odezvu ve středních a vysokých rychlostech, multimediální zařízení se zrcadlením telefonů a podložka bezdrátového nabíjení. Z jízdních asistentů lze jmenovat balíček prvků autonomních technologií Cruising & Traffic Support udržujících vůz v pruhu a upravujících jeho rychlost. Mazda 6 je schopná samostatné jízdy i v kolonách.

Mazda

Japonskou automobilku založil v roce 1920 Jujiro Matsuda. Název se někdy odkazuje na jeho jméno, jindy na perského boha Ahura Mazda.

V roce 1979 vstoupil do Mazdy Ford, který postupně navyšoval a prodával svůj podíl. Dnes ale vlastní už malou část společnosti.

Mazda MX-30 • Mazda2 •​ Mazda3 •​ Mazda6 •​ Mazda CX-3 •​ Mazda CX-30 •​ Mazda CX-5 •​ Mazda MX-5

Váš názor Další článek: Nejlevnější elektromobil v Česku je dostupný i jako užitkáč. Odveze pár balíků a postačí i pizzařům

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,