Krásky a mašiny: Podívejte se, jak vznikal sexy kalendář Zetor 2019

Kalendáře brněnského Zetoru patří mezi sběratelské kousky. Slovenský fotograf Martin Fridner se letos opět vytáhnul. Posuďte sami!

O zemědělské technice obvykle nepíšeme, brněnský Zetor ale neopomíjíme. Jeho portfolio nezahrnuje pouze traktory, ale také armádní speciály. Jenom si vzpomeňte na nedávno představený Zetor Gerlach, který má na svědomí dceřiná společnost Zetor Engineering. Váží téměř 13 tun, stojí přes deset milionů, a podle dostupných informací zvládá neskutečné věci. No posuďte sami.

Dnes ale Zetor zmiňujeme z jiného důvodu. V průběhu září totiž připravoval tradiční kalendáře přímo v okolí Brna a vedle modelů Major, Crystal HD, Fronterra HD a Proxima HS můžete obdivovat také krásné dívky. Již počtvrté v řadě je autorem snímků slovenský fotograf Martin Fridner a ve videu pod článkem se dokonce můžete podívat, jak probíhalo samotné focení.

Zetor slaví 70. let. Prohlédněte si galerii kultovních traktorů

Zetor slaví 70. let. Prohlédněte si galerii kultovních traktorů

„Produktový kalendář Zetor představuje naše aktuální portfolio v reálném terénu, ve kterém lze konkrétní modely bez problémů využít. Tímto pojetím chceme poukázat na to, že traktory Zetor jsou spolehlivými stroji za každé situace při různorodých činnostech,“ říká Petr Konštacký, ředitel Úseku prodeje a marketingu Zetor Tractors a.s.

Tolik k dvanáctistránkovému produktovému kalendáři, stejně nám ale z „nějakého“ důvodu připadá zajímavější ten limitovaný, spojující krásu dívek a sílu strojů. Na čtyř stranách (plus jedna úvodní) pózují tři modelky (Andrea Zlesáková, Aneta Kalousková a Anna Szopa), přičemž podle autora byly motivy voleny s velkou mírou nadsázky.

Nový Zetor má design od Pininfariny. Prohlédněte si ho ze všech stran

Nový Zetor má design od Pininfariny. Prohlédněte si ho ze všech stran

„Tentokrát to nebyla realistická montáž ani práce v ateliéru, ale reálné prostředí s reálnou fotografií. Projekt byl náročný zejména, co se týče hledání lokací, jelikož jsme potřebovali specifické druhy země v relativně malé vzdálenosti. Musím říct, že okolí Brna mě překvapilo svojí přírodní rozmanitostí, bylo to pro mě i poučné a inspirativní cestování,“ uvedl fotograf Martin Fridner.

Kalendáře můžete zakoupit na e-shopu výrobce. Produktový vychází na 169 Kč, edice s krásnými dívkami stojí 369 Kč. Super dárek k Vánocům, nemyslíte?

Minitest VW Polo GTI s manuálem: Jednou se o něj ještě porveme!

VW Polo GTI (minitest)

Polo je díky dvoulitru zjevem mezi malými ostrými hatchbacky. Ke štěstí nám chyběla akorát maličkost. Manuál. Rádi bychom jásali, ale jediné, co můžeme nyní říci, je, že byl a už není. Po pár měsících ve výrobě GTI se spojkovým pedálem a řadicí pákou skončilo. Hádejte, komu můžete děkovat.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků