Krásky a mašiny: Podívejte se, jak vznikal sexy kalendář Zetor 2019

Kalendáře brněnského Zetoru patří mezi sběratelské kousky. Slovenský fotograf Martin Fridner se letos opět vytáhnul. Posuďte sami!

O zemědělské technice obvykle nepíšeme, brněnský Zetor ale neopomíjíme. Jeho portfolio nezahrnuje pouze traktory, ale také armádní speciály. Jenom si vzpomeňte na nedávno představený Zetor Gerlach, který má na svědomí dceřiná společnost Zetor Engineering. Váží téměř 13 tun, stojí přes deset milionů, a podle dostupných informací zvládá neskutečné věci. No posuďte sami.

Dnes ale Zetor zmiňujeme z jiného důvodu. V průběhu září totiž připravoval tradiční kalendáře přímo v okolí Brna a vedle modelů Major, Crystal HD, Fronterra HD a Proxima HS můžete obdivovat také krásné dívky. Již počtvrté v řadě je autorem snímků slovenský fotograf Martin Fridner a ve videu pod článkem se dokonce můžete podívat, jak probíhalo samotné focení.

Zetor slaví 70. let. Prohlédněte si galerii kultovních traktorů

Zetor slaví 70. let. Prohlédněte si galerii kultovních traktorů

„Produktový kalendář Zetor představuje naše aktuální portfolio v reálném terénu, ve kterém lze konkrétní modely bez problémů využít. Tímto pojetím chceme poukázat na to, že traktory Zetor jsou spolehlivými stroji za každé situace při různorodých činnostech,“ říká Petr Konštacký, ředitel Úseku prodeje a marketingu Zetor Tractors a.s.

Tolik k dvanáctistránkovému produktovému kalendáři, stejně nám ale z „nějakého“ důvodu připadá zajímavější ten limitovaný, spojující krásu dívek a sílu strojů. Na čtyř stranách (plus jedna úvodní) pózují tři modelky (Andrea Zlesáková, Aneta Kalousková a Anna Szopa), přičemž podle autora byly motivy voleny s velkou mírou nadsázky.

Nový Zetor má design od Pininfariny. Prohlédněte si ho ze všech stran

Nový Zetor má design od Pininfariny. Prohlédněte si ho ze všech stran

„Tentokrát to nebyla realistická montáž ani práce v ateliéru, ale reálné prostředí s reálnou fotografií. Projekt byl náročný zejména, co se týče hledání lokací, jelikož jsme potřebovali specifické druhy země v relativně malé vzdálenosti. Musím říct, že okolí Brna mě překvapilo svojí přírodní rozmanitostí, bylo to pro mě i poučné a inspirativní cestování,“ uvedl fotograf Martin Fridner.

Kalendáře můžete zakoupit na e-shopu výrobce. Produktový vychází na 169 Kč, edice s krásnými dívkami stojí 369 Kč. Super dárek k Vánocům, nemyslíte?

Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

včera | Vladimír Kadera | 86 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků
TEST Hyundai i20 1.0 T-GDI DCT: Když chcete prostě jen auto

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Hyundai se v segmentu B rozhodně nemá za co stydět. Nabízí dobře vybavený model se spoustou zajímavých funkcí. Má ale něco navíc?

7.  2.  2019 | David Rusol | 97 příspěvků