Král světa Range Rover také dostal mild-hybrid. A novou technickou vychytávku

Plnotučný Range Rover s 48voltovou mild-hybridní technologií je dalším krůčkem k dokonalé jízdě a k naplnění přání automobilky.

V únoru tohoto roku jsme informovali o tom, že Range Rover Sport rozšiřuje motorovou nabídku o šestiválcový mild-hybrid. Tento motor se nyní podívá i pod kapotu starého dobrého Range Roveru a pro automobilku je poslední krok k naplnění slibu o možnosti elektrifikace napříč celou modelovou paletou.

Range Rover Sport HST přijíždí jako mild-hybrid. Jeho šestiválec má 400 koní

Range Rover Sport HST přijíždí jako mild-hybrid. Jeho šestiválec má 400 koní

Šestiválcový motor Ingenium MHEV je v koncernu JLR nejnovějším přírůstkem. Na začátku roku jím technici šokovali veřejnost i konkurenci. Šest válců, tři litry objemu, twin-scroll turbodmychadlo a elektrický kompresor ve 48V síti s elektromotorem. Právě elektrický kompresor slibuje eliminaci turbo lagu a lepší pružné zrychlení.

O výkon navíc není nouze. Jednotka produkuje 294 kW (400 koní) a 550 N.m točivého momentu. Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou 6,3 sekund a maximální rychlost činí 225 km/h. Kombinovaná spotřeba pak slibuje hodnotu 9,3 litrů na 100 km.

TEST Range Rover P400e: Mocný světa pán se zeleným kloboukem

TEST Range Rover P400e: Mocný světa pán se zeleným kloboukem

Kromě motoru je malá novinka i ve výbavě. Aktualizovány byly světlomety Matrix a Pixel LED. Světlomety Matrix nyní mohou díky funkci Sign Post Dimming rozpoznat dopravní značku a vypnout na ní diody, aby neházela odlesky. Světlomety Pixel LED pak nově umí takzvaný Tourist Mode, který přizpůsobuje paprsky tak, aby neoslňovaly chodce.

Obyvatelé Velké Británie mohou vozidlo již objednávat. Dostupnost na českém trhu zatím není známa.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků