Král světa Range Rover také dostal mild-hybrid. A novou technickou vychytávku

Plnotučný Range Rover s 48voltovou mild-hybridní technologií je dalším krůčkem k dokonalé jízdě a k naplnění přání automobilky.

V únoru tohoto roku jsme informovali o tom, že Range Rover Sport rozšiřuje motorovou nabídku o šestiválcový mild-hybrid. Tento motor se nyní podívá i pod kapotu starého dobrého Range Roveru a pro automobilku je poslední krok k naplnění slibu o možnosti elektrifikace napříč celou modelovou paletou.

Range Rover Sport HST přijíždí jako mild-hybrid. Jeho šestiválec má 400 koní

Range Rover Sport HST přijíždí jako mild-hybrid. Jeho šestiválec má 400 koní

Šestiválcový motor Ingenium MHEV je v koncernu JLR nejnovějším přírůstkem. Na začátku roku jím technici šokovali veřejnost i konkurenci. Šest válců, tři litry objemu, twin-scroll turbodmychadlo a elektrický kompresor ve 48V síti s elektromotorem. Právě elektrický kompresor slibuje eliminaci turbo lagu a lepší pružné zrychlení.

O výkon navíc není nouze. Jednotka produkuje 294 kW (400 koní) a 550 N.m točivého momentu. Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou 6,3 sekund a maximální rychlost činí 225 km/h. Kombinovaná spotřeba pak slibuje hodnotu 9,3 litrů na 100 km.

TEST Range Rover P400e: Mocný světa pán se zeleným kloboukem

TEST Range Rover P400e: Mocný světa pán se zeleným kloboukem

Kromě motoru je malá novinka i ve výbavě. Aktualizovány byly světlomety Matrix a Pixel LED. Světlomety Matrix nyní mohou díky funkci Sign Post Dimming rozpoznat dopravní značku a vypnout na ní diody, aby neházela odlesky. Světlomety Pixel LED pak nově umí takzvaný Tourist Mode, který přizpůsobuje paprsky tak, aby neoslňovaly chodce.

Obyvatelé Velké Británie mohou vozidlo již objednávat. Dostupnost na českém trhu zatím není známa.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

včera | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 68 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků