Král světa Range Rover také dostal mild-hybrid. A novou technickou vychytávku

Plnotučný Range Rover s 48voltovou mild-hybridní technologií je dalším krůčkem k dokonalé jízdě a k naplnění přání automobilky.

V únoru tohoto roku jsme informovali o tom, že Range Rover Sport rozšiřuje motorovou nabídku o šestiválcový mild-hybrid. Tento motor se nyní podívá i pod kapotu starého dobrého Range Roveru a pro automobilku je poslední krok k naplnění slibu o možnosti elektrifikace napříč celou modelovou paletou.

Range Rover Sport HST přijíždí jako mild-hybrid. Jeho šestiválec má 400 koní

Range Rover Sport HST přijíždí jako mild-hybrid. Jeho šestiválec má 400 koní

Šestiválcový motor Ingenium MHEV je v koncernu JLR nejnovějším přírůstkem. Na začátku roku jím technici šokovali veřejnost i konkurenci. Šest válců, tři litry objemu, twin-scroll turbodmychadlo a elektrický kompresor ve 48V síti s elektromotorem. Právě elektrický kompresor slibuje eliminaci turbo lagu a lepší pružné zrychlení.

O výkon navíc není nouze. Jednotka produkuje 294 kW (400 koní) a 550 N.m točivého momentu. Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou 6,3 sekund a maximální rychlost činí 225 km/h. Kombinovaná spotřeba pak slibuje hodnotu 9,3 litrů na 100 km.

TEST Range Rover P400e: Mocný světa pán se zeleným kloboukem

TEST Range Rover P400e: Mocný světa pán se zeleným kloboukem

Kromě motoru je malá novinka i ve výbavě. Aktualizovány byly světlomety Matrix a Pixel LED. Světlomety Matrix nyní mohou díky funkci Sign Post Dimming rozpoznat dopravní značku a vypnout na ní diody, aby neházela odlesky. Světlomety Pixel LED pak nově umí takzvaný Tourist Mode, který přizpůsobuje paprsky tak, aby neoslňovaly chodce.

Obyvatelé Velké Británie mohou vozidlo již objednávat. Dostupnost na českém trhu zatím není známa.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 112 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků