Král nejrychlejších luxusních SUV sjel z výrobní linky. Výstupní kontrolu provedla netradiční návštěva

Aston Martin svěřil ruční výrobu nejrychlejšího SUV DBX707 fabrice Lagonda ve Walesu. Výrobu prvního exempláře doprovázela nezvyklá návštěva.

Z výrobní linky sjel první Aston Martin DBX707 určený pro koncového klienta. S luxusním SUV DBX vstoupila automobilka do vysoce konkurenčního segmentu. Upevnit pozici ji má pomoci nový král DBX707 nabízející výkon 707 koní.

Aston Martin ví, že se s novinkou pohybuje v kruzích nejvyšších, a proto věnuje modelu nebývalou pozornost. Ruční výroba probíhá v nové fabrice Aston Martin Lagonda situované na St. Athan ve Walesu. Odsud se automobily vyvážejí do více jak 50 zemí světa.

Sportovní SUV DBX707 je zde prvním sériově vyráběným modelem za uplynulých skoro 50 let. Během přípravné fáze značka přijala stovku nových odborníků, kteří pomohli s náběhem produkce. Důležitost celému procesu dodává fakt, že kvalitu prvního vyrobeného kusu přijel zkontrolovat  ministr zahraničí Walesu Simon Hart a náměstek David Davies.

Jedná se o první model nového vývojového programu pod vedením výkonného předsedy Aston Martin Lagonda Lawrence Strolla. Aston Martin DBX707 patří výkonem 707 koní a točivým momentem 900 Nm na vrchol třídy. I přes svou hmotnost zdolá stovku za 3,2 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 310 km/h. Že se záměr povedl potvrzují nejen objednávky, ale také kladné reakce ze strany motoristických médií.

Aston Martin

Aston Martin je britský výrobce luxusních sportovních automobilů. Je pojmenován dle zakladatele Lionela Martina a závodu Aston Hill.

Od roku 1994 byl majitelem automobilky Ford. V roce 2007 značka přešla pod britské konsorcium Prodrive.

Aston Martin VantageAston Martin DB11 Aston Martin Vanquish

Váš názor Další článek: Kdysi populární Renault končí bez náhrady. V Evropě založil svou třídu, padl za oběť nové módě

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz