Kousek dálnice D5 bude stát „načerno“

Od příštího týdne bude osmadvacetikilometrový kus dálnice D5 mezi Prahou a Plzní bez kolaudace; sdělila to včera Česká televize. Kolaudaci totiž blokuje soudem uznané stížnosti obyvatelů obce Bavoryně, kteří požadují prodloužení protihlukové stěny, přístup ke svým polím, od nichž je dálnice oddělila a úpravu kanalizace, která nestačí odvádět vodu. Stát věří, že se s obyvateli dohodnou; ti by pak přestali koladauci bránit.

Přestože se tento úsek dálnice stane stavbou načerno, provoz na ní nelze zakázat. Proto stát do doby, než obdrží novou kolaudaci, umožní jízdu po komunikaci rozhodnutím o předběžném provozu. Kolaudace má být vyřízena do několika měsíců.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 16 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků