Kousek dálnice D5 bude stát „načerno“

Od příštího týdne bude osmadvacetikilometrový kus dálnice D5 mezi Prahou a Plzní bez kolaudace; sdělila to včera Česká televize. Kolaudaci totiž blokuje soudem uznané stížnosti obyvatelů obce Bavoryně, kteří požadují prodloužení protihlukové stěny, přístup ke svým polím, od nichž je dálnice oddělila a úpravu kanalizace, která nestačí odvádět vodu. Stát věří, že se s obyvateli dohodnou; ti by pak přestali koladauci bránit.

Přestože se tento úsek dálnice stane stavbou načerno, provoz na ní nelze zakázat. Proto stát do doby, než obdrží novou kolaudaci, umožní jízdu po komunikaci rozhodnutím o předběžném provozu. Kolaudace má být vyřízena do několika měsíců.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků