Kousek dálnice D5 bude stát „načerno“

Od příštího týdne bude osmadvacetikilometrový kus dálnice D5 mezi Prahou a Plzní bez kolaudace; sdělila to včera Česká televize. Kolaudaci totiž blokuje soudem uznané stížnosti obyvatelů obce Bavoryně, kteří požadují prodloužení protihlukové stěny, přístup ke svým polím, od nichž je dálnice oddělila a úpravu kanalizace, která nestačí odvádět vodu. Stát věří, že se s obyvateli dohodnou; ti by pak přestali koladauci bránit.

Přestože se tento úsek dálnice stane stavbou načerno, provoz na ní nelze zakázat. Proto stát do doby, než obdrží novou kolaudaci, umožní jízdu po komunikaci rozhodnutím o předběžném provozu. Kolaudace má být vyřízena do několika měsíců.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků