Závod Formule E v Číně se ruší. Obavy z koronaviru pokračují i ve Formuli 1

Momentálně se jedná o náhradním termínu, ovšem zatím bez výsledků.

Před nedávnem jsme vás informovali o dopadu šíření koronaviru na sportovní události v Číně. Tamní úřady již zakázaly velká shromáždění a velké akce se tak stěhují mimo zemi. Namátkou jsme psali třeba o tom, že basketbalistky z Anglie přesunuly svůj kvalifikační turnaj do Srbska. 

Špičkový tým F1 vyměnil pneumatiky za 20 sekund. Stálo to přes 3 miliony eur

Špičkový tým F1 vyměnil pneumatiky za 20 sekund. Stálo to přes 3 miliony eur

Čínská zimní rallye je zrušena a Federace automobilových a motocyklových sportů Čínské lidové republiky tento krok doporučuje všem. Že nejde o plané řeči, potvrzuje i rozhodnutí vedení šampionátu elektrických formulí. V době psaní předchozího článku se mluvilo o možném zrušení závodu v Číně. Dnes už je to ale jasné - Formule E v Číně se pro letošní rok prozatím ruší.

A nikdo s tím nic nemůže udělat. Město San-ja, které se mělo 21. března proměnit v pulzující a živoucí místo plné fanoušků motorsportu, bude takřka prázdné. Vedení FIA ovšem momentálně jedná o náhradním datu, nicméně zatím bez výsledků.

Britové vdechli nový život starým vozům F1. Za cenu Bugatti může být jeden váš

Britové vdechli nový život starým vozům F1. Za cenu Bugatti může být jeden váš

Pozornost nyní směřuje i na nadcházející závod Formule 1 v Šanghaji, který se má konat 19. dubna, tedy necelý měsíc po elektrických formulích. Ross Brawn, výkonný ředitel Formule 1, řekl BBC, že je pravděpodobné, že se závod přesune na později. Na oficiální vyjádření FIA se však stále čeká. Podle magazínu Speedweek se jedná i o prohození termínu s Ruskem, kde se Velká cena koná v září.

Koronavirus online

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků