Velká cena Austrálie Formule 1 byla oficiálně zrušena. Ohrožen je i závod na nejslavnější trati

Epidemie koronaviru se dostala i do Formule 1 a nadcházející závod se tak neuskuteční. Jak to bude se vstupenkami a kdy se vůbec poprvé pojede?

Cirkus Formule 1, který měl otřást základy australského města Melbourne již tento víkend, se kvůli epidemii nového koronaviru oficiálně ruší. K rozhodnutí došlo devět hodin po půlnoci tamního času, jen pár hodin po nakažení jednoho člena továrního týmu McLaren, a také pár hodin před začátkem prvního tréninku.

Přesné znění informace zní takto: „Na základě rozhodnutí a aktualizovaného doporučení z dnešního dopoledne od zdravotnického výboru vlády v oddělení lidských a zdravotních služeb potvrzuje společnost AGPC (Australian Gran Prix Corporation), že australská Velká cena je oficiálně zrušena.“

Koronavirus trápí i Američany. Autosalon v New Yorku se odkládá na konec léta

Koronavirus trápí i Američany. Autosalon v New Yorku se odkládá na konec léta

V noci před rozhodnutím podstoupilo testy na virus COVID-19 několik členů týmu McLaren. Jeden byl pozitivní. V návaznosti na tuto skutečnost se tak sešli organizátoři Formule 1 a FIA a doporučili australským pořadatelům toto opatření, v zájmu ochrany všech účastníků závodu.

„Jsme si vědomi toho, že pro mnoho fanoušků jde o znepokojující zprávy, kteří se chtěli přijít podívat na závod. Všichni dostanou za nakoupené vstupenky náhradu v plné výši a již brzy se dozví více informací“, stojí v oficiálním prohlášení. Zrušení závodu iniciovaly i samotné týmy. Například Mercedes vyzval organizátory ke zrušení závodu ještě před oficiálním prohlášením.

Koronavirus zamíchal kalendářem MotoGP 2020. Odloženy jsou už 4 závody

Koronavirus zamíchal kalendářem MotoGP 2020. Odloženy jsou už 4 závody

V tuto chvíli není jasné, jak bude letošní sezóna Formule 1 pokračovat. Příští týden je na řadě Velká cena Bahrajnu, kde už organizátoři chystají potřebnou zdravotnickou zálohu. Ve světle nových skutečností se ale nemusí konat vůbec. Již před časem byla odložena i Velká cena v Číně.

Momentálně se také začíná potvrzovat spekulace, že letošní sezóna začne až v Ázerbajdžánu, kde se jede 7. června a jde až o osmý závod letošního kalendáře. Pokud k tomu dojde, nepojede se Velká cena Španělska, ani ta nejslavnější v Monaku.

Koronavirus online

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 63 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 105 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků