Velká cena Austrálie Formule 1 byla oficiálně zrušena. Ohrožen je i závod na nejslavnější trati

Epidemie koronaviru se dostala i do Formule 1 a nadcházející závod se tak neuskuteční. Jak to bude se vstupenkami a kdy se vůbec poprvé pojede?

Cirkus Formule 1, který měl otřást základy australského města Melbourne již tento víkend, se kvůli epidemii nového koronaviru oficiálně ruší. K rozhodnutí došlo devět hodin po půlnoci tamního času, jen pár hodin po nakažení jednoho člena továrního týmu McLaren, a také pár hodin před začátkem prvního tréninku.

Přesné znění informace zní takto: „Na základě rozhodnutí a aktualizovaného doporučení z dnešního dopoledne od zdravotnického výboru vlády v oddělení lidských a zdravotních služeb potvrzuje společnost AGPC (Australian Gran Prix Corporation), že australská Velká cena je oficiálně zrušena.“

Koronavirus trápí i Američany. Autosalon v New Yorku se odkládá na konec léta

Koronavirus trápí i Američany. Autosalon v New Yorku se odkládá na konec léta

V noci před rozhodnutím podstoupilo testy na virus COVID-19 několik členů týmu McLaren. Jeden byl pozitivní. V návaznosti na tuto skutečnost se tak sešli organizátoři Formule 1 a FIA a doporučili australským pořadatelům toto opatření, v zájmu ochrany všech účastníků závodu.

„Jsme si vědomi toho, že pro mnoho fanoušků jde o znepokojující zprávy, kteří se chtěli přijít podívat na závod. Všichni dostanou za nakoupené vstupenky náhradu v plné výši a již brzy se dozví více informací“, stojí v oficiálním prohlášení. Zrušení závodu iniciovaly i samotné týmy. Například Mercedes vyzval organizátory ke zrušení závodu ještě před oficiálním prohlášením.

Koronavirus zamíchal kalendářem MotoGP 2020. Odloženy jsou už 4 závody

Koronavirus zamíchal kalendářem MotoGP 2020. Odloženy jsou už 4 závody

V tuto chvíli není jasné, jak bude letošní sezóna Formule 1 pokračovat. Příští týden je na řadě Velká cena Bahrajnu, kde už organizátoři chystají potřebnou zdravotnickou zálohu. Ve světle nových skutečností se ale nemusí konat vůbec. Již před časem byla odložena i Velká cena v Číně.

Momentálně se také začíná potvrzovat spekulace, že letošní sezóna začne až v Ázerbajdžánu, kde se jede 7. června a jde až o osmý závod letošního kalendáře. Pokud k tomu dojde, nepojede se Velká cena Španělska, ani ta nejslavnější v Monaku.

Koronavirus online

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 48 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků