Ferrari a Maserati už také zavírají továrny. Další fabriky zastavuje FCA nejen v Itálii

Pandemie koronaviru již silně dopadá i na provoz automobilek a jejich továren. V neposlední řadě pozastavují činnost i další dvě známé italské značky.

Krátce poté, co Lamborghini oficiálně prohlásilo svou továrnu v Boloni za dočasně uzavřenou, se v současném ohnisku pandemie koronaviru v Itálii rozhodlo ke kompletnímu pozastavení výroby a uzavření svých zařízení i konkurenční Ferrari v Maranellu a Modeně, a to minimálně do 27. března.

Lamborghini kvůli koronaviru vztyčilo bílou vlajku. Produkce v tradiční továrně prozatím končí

Lamborghini kvůli koronaviru vztyčilo bílou vlajku. Produkce v tradiční továrně prozatím končí

Své aktivity rovněž pozastavila stáj F1 Scuderia Ferrari. Automobilka přiznala, že současná situace okolo nákazy COVID-19 už zasáhla její řetězec dodavatelů, a rovněž proto nemůže pokračovat ve výrobě. Někteří zaměstnanci Ferrari budou nyní pracovat z domu, pokud je to možné.

Pod celostátní karanténou se ke stejným opatřením rychle připojilo i Maserati se svými továrnami, jelikož samotný koncern FCA nyní oznámil uzavření celé řady továren na starém kontinentu. V Itálii se jedná o fabriky koncernu v Modeně, Melfi, Pomiglianu, Cassinu či Turíně. Zasažena tak bude produkce i Fiatu a Alfy Romeo.

Jak bojovat proti koronaviru v autě? Odpovědí je možná překvapivě alkohol

Jak bojovat proti koronaviru v autě? Odpovědí je možná překvapivě alkohol

Do 27. března budou dále uzavřeny i továrny FCA v srbském Kragujevaci a polském městě Tychy, kde jsou vyráběny především modely Fiatu. FCA s těmito opatřeními zmiňuje kromě narušeného řetězce dodavatelů i sníženou poptávku po nových vozidlech, na základě čehož už dříve upravila výrobní kapacity.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 10 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků