Škoda má prvního nakaženého koronavirem. VW zavírá své továrny v Evropě

K razantním opatřením během pandemie koronaviru v Evropě se nyní uchýlil i světový gigant na poli automobilového průmyslu.

Úvodní slova generálního ředitele Herberta Diesse se na každoroční mediální konferenci koncernu VW dala očekávat. S ohledem na potlačení šíření koronavirové pandemie Diess oznámil, že koncern na určitou dobu pozastaví činnost ve svých výrobních závodech v Evropě. Poslední směna bude ve většině továren tento pátek.

Opatření se má týkat závodů všech značek, pod vedením koncernu VW. Už ke konci tohoto týdne bude výroba pozastavena ve Španělsku a Portugalsku, ve slovenské Bratislavě a rovněž v závodech Ducati v Itálii, kde již pozastavení výroby dříve oznámilo i samo Lamborghini. Uzavírání dalších závodů pak proběhne v nejbližší době.

Škoda stále věří pohonu na zemní plyn. Koncern Volkswagen na to má jiný názor

Škoda stále věří pohonu na zemní plyn. Koncern Volkswagen na to má jiný názor

Nepochybně se tedy situace dotkne i českých závodů Škody Auto. Odbory automobilky už v pondělí požádaly o 14denní karanténu zaměstnancům, jelikož u jednoho pracovníka se nákaza koronavirem již prokázala. Premiér Andrej Babiš nicméně návrhy na uzavření závodů Škody zamítl. Pozastavení výroby v závodech chce koncern VW provést na dva až tři týdny.

Podobná situace se nyní odehrává také v závodě Hyundai v Nošovicích, kde odbory kvůli šíření nákazy požádaly automobilku o přerušení výroby na 14 dní. Sami zaměstnanci jsou prý připraveni po uklidnění situace ztrátu ve výrobě nadpracovat. K jednoznačnému rozhodnutí ale zatím ze strany korejské značky nedošlo a výroba v Nošovicích stále pokračuje.

Škoda Octavia na dosud nezveřejněných fotkách a videu. Plány zhatil koronavirus

Škoda Octavia na dosud nezveřejněných fotkách a videu. Plány zhatil koronavirus

Dalším automobilovým koncernem, který oznámil uzavření svých evropských továren je i francouzské PSA. Ve Francii od dnešního dne neběží ani výroba vozů Renault. Koncernu FCA včera rovněž uvedl, že pozastaví výrobu v řadě závodů na starém kontinentu. V Itálii se minimálně do 27. března zastavila i produkce Ferrari v Maranellu a Modeně.

Koronavirus online

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 136 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků