Škoda je Simply Clever i v karanténě. Její chytrá řešení pobaví a vzdělávají zároveň

Období, kdy je kvůli pandemii koronaviru bezpečnější a odpovědnější zůstat doma, trvá dál. Rovněž Škoda tedy přináší nápady, jak zatočit s nudou.

Pandemie koronaviru a vyhlášený nouzový stav nás uzavřely v domácnostech, přičemž s každým dalším dnem už dochází aktivity, kterými byste sebe či své děti mohli alespoň na chvíli zabavit. Už jsme psali o virtuálních návštěvách automobilových muzeí, Toyotě s vystřihovánkami slavných modelů nebo BESIPu, který chce děti během „korona-prázdnin“ dále vzdělávat.

Toyota pomáhá zahnat nudu v karanténě. Připravila vystřihovánky pro malé i velké

Toyota pomáhá zahnat nudu v karanténě. Připravila vystřihovánky pro malé i velké

Omalovánky, pexeso, knížka…

Do řady nápadů, jak zatočit s nudou se nyní pustila i domácí Škoda. Ta ze šuplíku vytahuje svůj slogan Simply Clever a jednoduše chytrým způsobem přináší tipy pro velké i malé. Pro děti připravila například omalovánky Kodiaqu či Octavie (ke stažení kliknutím na jméno modelu), které by však antistresově pomohly i nejednomu dospělému.

Nudí se v karanténě vaše děti? Aplikace se základy dopravní výchovy je zabaví!

Nudí se v karanténě vaše děti? Aplikace se základy dopravní výchovy je zabaví!

Stáhnout, vytisknout a nastříhat si pak můžete i pexeso s tématikou Škody a zejména starých modelů, kdežto na nejmenší je zaměřena i digitální knížka pro mobily a tablety – aplikace Škoda Magic Book je ke stažení na App Store. Vlastně jde o starou dobrou obrázkovou knížku pro děti, jenže v interaktivní, pohyblivé formě.

Zábava a znalosti v jednom

Cestou vzdělávání poté míří omalovánky s tématikou bezpečné jízdy na kole, které kromě vybarvování přináší dětem rady, jak se chovat na kole v provozu. Pro dospělé si na druhou stranu Škoda připravila sérii záludných dětských otázek, na které by se vás mohlo vaše dítě zeptat – s chytrými odpověďmi tak už nikdy nebudete zaskočeni.

Neztěžujte práci záchranářům! V době pandemie jezděte opatrněji, říkají experti

Neztěžujte práci záchranářům! V době pandemie jezděte opatrněji, říkají experti

Lepení modelů a pohyb reálně i virtuálně

Kreativní cestou jsou opět vystřihovánky, protože modelářům karanténa nevadí. Vytisknout, vystřihnout z papíru a slepit si tak můžete model Karoqu v měřítku 1:32. Model je ke stažení v bílém či šedém odstínu.

Jak se studuje u Škodovky? Studenti vzpomínají nejen na unikátní koncepty

Jak se studuje u Škodovky? Studenti vzpomínají nejen na unikátní koncepty

Udržovat tělo fit i během těchto dnů je důležité, přičemž mnoho lidí stále tráví plno hodin za volantem. K užitku tak možná přijdou rychlé a jednoduché cviky jógy, které můžete provádět i za volantem (určitě ale ne během jízdy!) či vedle auta. Už jste někdy protáhli nohu rámem okna?

Nakonec i Škoda nabízí virtuální návštěvu svého muzea v Mladé Boleslavi. Prohlédnout si můžete dávné i novější modely značky, projít si přehledně její historii, přičemž jako hezký bonus vám automobilka poskytne i možnost projížďky ulicemi prvorepublikové Prahy za volantem Škody 110.

Koronavirus online

Škoda

Škoda Auto je největší česká automobilka. Vychází ze společnosti Laurin & Klement založené v roce 1895, od roku 1990 je součástí skupiny Volkswagen Group.

Škoda Fabia • Škoda ScalaŠkoda Rapid • Škoda Octavia  Škoda Superb • Škoda Yeti • Škoda Kodiaq • Škoda Citigo • Škoda Kamiq • Škoda Karoq • Škoda Enyaq iV

Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
Minitest Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV Executive: Nákupní vozík v montérkách

Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV

Moderní interpretace nákupního vozíku je dostupná ve dvou různých variantách. Po základní se nyní podíváme na tu, která míří více na lifestyle.

18.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 92 příspěvků
Za volantem hybridního Renaultu Clio E-Tech: Sesadí Toyotu z trůnu? Šanci má!

Renault Clio 1.6 SCe E-Tech

Minulý týden jsme se poprvé projeli s novými elektrifikovanými Renaulty. Po plug-in hybridním crossoveru Captur přišla řada na full-hybridní Clio E-Tech, kterému se toho dá vytknout jen málo.

15.  10.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků