Škoda je Simply Clever i v karanténě. Její chytrá řešení pobaví a vzdělávají zároveň

Období, kdy je kvůli pandemii koronaviru bezpečnější a odpovědnější zůstat doma, trvá dál. Rovněž Škoda tedy přináší nápady, jak zatočit s nudou.

Pandemie koronaviru a vyhlášený nouzový stav nás uzavřely v domácnostech, přičemž s každým dalším dnem už dochází aktivity, kterými byste sebe či své děti mohli alespoň na chvíli zabavit. Už jsme psali o virtuálních návštěvách automobilových muzeí, Toyotě s vystřihovánkami slavných modelů nebo BESIPu, který chce děti během „korona-prázdnin“ dále vzdělávat.

Toyota pomáhá zahnat nudu v karanténě. Připravila vystřihovánky pro malé i velké

Toyota pomáhá zahnat nudu v karanténě. Připravila vystřihovánky pro malé i velké

Omalovánky, pexeso, knížka…

Do řady nápadů, jak zatočit s nudou se nyní pustila i domácí Škoda. Ta ze šuplíku vytahuje svůj slogan Simply Clever a jednoduše chytrým způsobem přináší tipy pro velké i malé. Pro děti připravila například omalovánky Kodiaqu či Octavie (ke stažení kliknutím na jméno modelu), které by však antistresově pomohly i nejednomu dospělému.

Nudí se v karanténě vaše děti? Aplikace se základy dopravní výchovy je zabaví!

Nudí se v karanténě vaše děti? Aplikace se základy dopravní výchovy je zabaví!

Stáhnout, vytisknout a nastříhat si pak můžete i pexeso s tématikou Škody a zejména starých modelů, kdežto na nejmenší je zaměřena i digitální knížka pro mobily a tablety – aplikace Škoda Magic Book je ke stažení na App Store. Vlastně jde o starou dobrou obrázkovou knížku pro děti, jenže v interaktivní, pohyblivé formě.

Zábava a znalosti v jednom

Cestou vzdělávání poté míří omalovánky s tématikou bezpečné jízdy na kole, které kromě vybarvování přináší dětem rady, jak se chovat na kole v provozu. Pro dospělé si na druhou stranu Škoda připravila sérii záludných dětských otázek, na které by se vás mohlo vaše dítě zeptat – s chytrými odpověďmi tak už nikdy nebudete zaskočeni.

Neztěžujte práci záchranářům! V době pandemie jezděte opatrněji, říkají experti

Neztěžujte práci záchranářům! V době pandemie jezděte opatrněji, říkají experti

Lepení modelů a pohyb reálně i virtuálně

Kreativní cestou jsou opět vystřihovánky, protože modelářům karanténa nevadí. Vytisknout, vystřihnout z papíru a slepit si tak můžete model Karoqu v měřítku 1:32. Model je ke stažení v bílém či šedém odstínu.

Jak se studuje u Škodovky? Studenti vzpomínají nejen na unikátní koncepty

Jak se studuje u Škodovky? Studenti vzpomínají nejen na unikátní koncepty

Udržovat tělo fit i během těchto dnů je důležité, přičemž mnoho lidí stále tráví plno hodin za volantem. K užitku tak možná přijdou rychlé a jednoduché cviky jógy, které můžete provádět i za volantem (určitě ale ne během jízdy!) či vedle auta. Už jste někdy protáhli nohu rámem okna?

Nakonec i Škoda nabízí virtuální návštěvu svého muzea v Mladé Boleslavi. Prohlédnout si můžete dávné i novější modely značky, projít si přehledně její historii, přičemž jako hezký bonus vám automobilka poskytne i možnost projížďky ulicemi prvorepublikové Prahy za volantem Škody 110.

Koronavirus online

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 60 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků