Koronavirus v Česku: Stát ruší všechny akce nad 100 lidí! I srazy a výstavy aut

Nově vyhlášený zákaz pořádání akcí určitě postihne i řadu nejbližších motoristických událostí v Česku.

„Vzhledem k vývoji epidemie v Evropě jsme se rozhodli k dalším mimořádným opatřením. S účinností od 10. března od 18 hodin se zakazují divadelní, hudební, filmová představení a sportovní, náboženské akce a umělecká představení přesahující účast 100 osob,“ tyto informace dnes sdělil premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci související s šířením nákazy koronavirem v České republice

Autosalon Ženeva 2020 byl zrušen kvůli koronaviru! Rozhodla to švýcarská vláda

Autosalon Ženeva 2020 byl zrušen kvůli koronaviru! Rozhodla to švýcarská vláda

Zákaz samozřejmě zasáhne i pořádání motoristických akcí na území ČR zrovna v době rozjezdu sezóny, kdy se pořádají nejrůznější srazy, výstavy, závody či veteránské rallye. Krátce jsme se proto podívali do kalendáře na akce, na které jsme se v nejbližších dnech a dvou měsících nejvíce těšili. Babiš uvedl, že zákaz platí do odvolání. Těžko tedy říct, jak dlouho podobná situace potrvá.

Stát kvůli koronaviru zruší výuku na školách, zakáže i větší akce - E15.cz

Stát kvůli koronaviru zruší výuku na školách, zakáže i větší akce - E15.cz

Do pár týdnů má tedy na kahánku například tradiční Valašská rallye (od. 3. dubna), přičemž stejným datem začíná i autosalon Autoshow Praha, následovaný brněnskou Tuning Show (od 5. dubna). Na Masarykově okruhu se poté jede Jarní Cena Brna (od 10. dubna) a na okruhu v mostě již chystají závody Czech Drift Series (od 12. dubna).

Clarkson se dal na farmaření. Nové díly The Grand Tour totiž budou mít zpoždění

Clarkson se dal na farmaření. Nové díly The Grand Tour totiž budou mít zpoždění

Na výstavišti v Brně se rovněž koná velká motoristická burza MotoTechna (od 18. dubna), načež konec dubna je na na brněnském okruhu ve znamení závodů historických vozů HistoCup (od 25. dubna). Plánovaných motoristických akci je samozřejmě mnohem více, než jsme schopni vypsat.

Proto doufejme, že zákaz už během května nebude zapotřebí, jinak bychom přišli taky o Mezinárodní soutěž elegance historických vozidel ve Františkových Lázních (od 1. května). V květnu se jede rovněž rallye Český Krumlov (od 22. května) a úplně nakonec by nařízení vlády nepochybně zrušilo i populární akci Legendy (od 29. května) v pražských Holešovicích. A kdoví co ještě...

Koronavirus online

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 136 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků