Kontrola originality dovezených vozidiel bude na Slovensku povinná

Na Slovensku sa od nového roku dočkáme ďalšej novinky. Pokiaľ sa chystáte kúpiť vozidlo zo zahraničia, budete ho musieť podrobiť kontrole originality. Cieľom tohto kroku je potlačenie trestnej činnosti súvisiacej s krádežami automobilov. Kontrola originality už pomohla k zníženiu čísel odcudzených vozidiel v iných členských štátoch EÚ.

V súčasnosti je na Slovensku 20 kontrolných miest, ich počet by sa však mal do konca budúceho roka viac ako zdvojnásobiť. Neskôr sa plánuje aj s kontrolou nielen pri dovoze vozidla zo zahraničia, ale aj pri prepise majiteľa na inú osobu. Nevýhodou tak zostanú len poplatky s tým súvisiace, ktoré by sa u dovezených osobných áut mali pohybovať okolo 1500 až 2000 Sk.

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

dnes | Miro Mihálik | 11 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků