Kontrola originality dovezených vozidiel bude na Slovensku povinná

Na Slovensku sa od nového roku dočkáme ďalšej novinky. Pokiaľ sa chystáte kúpiť vozidlo zo zahraničia, budete ho musieť podrobiť kontrole originality. Cieľom tohto kroku je potlačenie trestnej činnosti súvisiacej s krádežami automobilov. Kontrola originality už pomohla k zníženiu čísel odcudzených vozidiel v iných členských štátoch EÚ.

V súčasnosti je na Slovensku 20 kontrolných miest, ich počet by sa však mal do konca budúceho roka viac ako zdvojnásobiť. Neskôr sa plánuje aj s kontrolou nielen pri dovoze vozidla zo zahraničia, ale aj pri prepise majiteľa na inú osobu. Nevýhodou tak zostanú len poplatky s tým súvisiace, ktoré by sa u dovezených osobných áut mali pohybovať okolo 1500 až 2000 Sk.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků