Konstrukční řešení motoru SVC získává cenu „Nejlepší novinka“.

Konstrukční řešení motoru SVC (Saab Variable Compression) bylo časopisem Popular Science oceněno jako „Nejlepší novinka“ v oblasti automobilové techniky. Redaktoři nejčtenějšího vědeckotechnického časopisu na světě zvolili koncepci motoru SVC...
Konstrukční řešení motoru SVC získává cenu „Nejlepší novinka“.
Konstrukční řešení motoru SVC (Saab Variable Compression) bylo časopisem Popular Science oceněno jako „Nejlepší novinka“ v oblasti automobilové techniky. Redaktoři nejčtenějšího vědeckotechnického časopisu na světě zvolili koncepci motoru SVC jako jednu ze stovky „Nejlepších novinek“ - a zařadili ji na každoročně vydávaný seznam pokrokových nových produktů a technologií.

Koncepce SVC je radikálně nové řešení motoru, které umožňuje výrazné snížení spotřeby paliva při zvýšení výkonu vztaženého na 1 litr zdvihového objemu. Díky kombinaci nižšího zdvihového objemu, vysokého přeplňovacího tlaku a unikátního systému proměnné komprese využívá motor SVC energii paliva s mnohem větší účinností než dnešní konvenční automobilové motory.

Koncepce SVC snižuje spotřebu paliva konvenčního nepřeplňovaného motoru až o 30%, přitom poskytuje úctyhodný výkon. Pětiválcový motor SVC vyvinutý firmou Saab má zdvihový objem 1,6 l a za normálních podmínek využívá energii paliva se stejnou účinností jako konvenční motor o objemu 1,6 l. V případě potřeby však dokáže vyvinout výkon srovnatelný se špičkově vyladěným třílitrovým motorem. Emise oxidu uhličitého (CO2) se snižují úměrně se spotřebou paliva, zatímco emise CO, HC a NOx umožní motoru SVC splnit všechny současné i budoucí navrhované emisní normy.

Na internetových stránkách časopisu Popular Science (www.popsci.com) může hlasovat i motoristická veřejnost, protože jako každý rok bude i letos udělena „Cena čtenářů“, která vzejde z tohoto hlasování.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků