Konstrukční řešení motoru SVC získává cenu „Nejlepší novinka“.

Konstrukční řešení motoru SVC (Saab Variable Compression) bylo časopisem Popular Science oceněno jako „Nejlepší novinka“ v oblasti automobilové techniky. Redaktoři nejčtenějšího vědeckotechnického časopisu na světě zvolili koncepci motoru SVC...
Konstrukční řešení motoru SVC získává cenu „Nejlepší novinka“.
Konstrukční řešení motoru SVC (Saab Variable Compression) bylo časopisem Popular Science oceněno jako „Nejlepší novinka“ v oblasti automobilové techniky. Redaktoři nejčtenějšího vědeckotechnického časopisu na světě zvolili koncepci motoru SVC jako jednu ze stovky „Nejlepších novinek“ - a zařadili ji na každoročně vydávaný seznam pokrokových nových produktů a technologií.

Koncepce SVC je radikálně nové řešení motoru, které umožňuje výrazné snížení spotřeby paliva při zvýšení výkonu vztaženého na 1 litr zdvihového objemu. Díky kombinaci nižšího zdvihového objemu, vysokého přeplňovacího tlaku a unikátního systému proměnné komprese využívá motor SVC energii paliva s mnohem větší účinností než dnešní konvenční automobilové motory.

Koncepce SVC snižuje spotřebu paliva konvenčního nepřeplňovaného motoru až o 30%, přitom poskytuje úctyhodný výkon. Pětiválcový motor SVC vyvinutý firmou Saab má zdvihový objem 1,6 l a za normálních podmínek využívá energii paliva se stejnou účinností jako konvenční motor o objemu 1,6 l. V případě potřeby však dokáže vyvinout výkon srovnatelný se špičkově vyladěným třílitrovým motorem. Emise oxidu uhličitého (CO2) se snižují úměrně se spotřebou paliva, zatímco emise CO, HC a NOx umožní motoru SVC splnit všechny současné i budoucí navrhované emisní normy.

Na internetových stránkách časopisu Popular Science (www.popsci.com) může hlasovat i motoristická veřejnost, protože jako každý rok bude i letos udělena „Cena čtenářů“, která vzejde z tohoto hlasování.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků