Konkurence pro Tatu Nano se blíží

Přehlédnout v médiích velkolepé představení extrémně levného auta od indické automobilky Tata bylo v uplynulých týdnech téměř nemožné. Vždyť nové auto za pořizovací cenu kolem 2 500 dolarů je Evropě neznámou. Do nového projektu se chystá i čínská společnost Wuling Motors, kterou částečně vlastní i koncern General Motors.

Tip: Představení superlevného vozu Tata Nano si můžete přečíst zde.

Nový extrémně levný vůz, který by měla společnost v spolupráci s GM vyrábět, je prozatím zahalen rouškou tajemství. Vycházet však bude pravděpodobně z modelu Spark, který se jen před pár týdny začal prodávat v Číně. Na co největší snížení výrobních nákladů se však samozřejmě bude muset někde ubrat. Obě společnosti však kladou velmi velký důraz na vývoj levných vozidel, která by oslovila masy lidí po celém světě. A tohle určitě nebude poslední pokus.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chevrolet Spark pro čínský trh

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků