Königseder Opel GT’aime: tři sta koní zábavy

Tuner Königseder si připravil úpravy na sportovní roadster Opelu, model GT. Kromě navýšení výkonu zde nalezneme i jiné zásahy.

GT je modelem, který se plně soustředí na rozdávaní zážitků za volantem a kromě modelů OPC je tak jediným zástupcem Opelu s tímto posláním. Komu ale nestačí sériová podoba vozu, může zamířit k úpravci jménem Königseder. Ten se na „gétéčku“ dostatečně vyřádil.

Začněme dvoulitrovým přeplňovaným čtyřválcem. Ten díky nové řídící jednotce a propracovanému výfuku posílil ze sériových 195 kW/265 k na celkových 300 koní. Větším výkonům byl přizpůsoben také podvozek, který dostal komponenty od firmy KW a byl přiblížen k víc k silnici. Pro lepší brzdní výkony zvolil úpravce sadu od společnosti Brembo.

Změny se dotkly i vnějšku vozu. Modifikován byl celý přední nárazník, GT dostal velká 20“ kola s pneumatikami od firmy Yokohama a na zádi se může pyšnit menším spoilerem. Interiér se dočkal řady změn a je vyveden v červeno-černé kombinaci, která vozu hodně sluší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Königseder Opel GT’aime

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků