Königseder Caliber: hlavně nenápadně

V duchu typického amerického tungingu posledních let přichází na trh Dodge Caliber z úpravami rakouského tunera Königseder.
Königseder Caliber: hlavně nenápadně

A jak moc jsou rakouští chlapíci šikovní? Caliber má americké logo Dodge a to vyžaduje své. 20" kola z lehké slitiny tak jsou samozřejmě na místě a gumové válce o rozměru 245/35 budou určitě slušet. Obzvláště, pokud se podíváme, jak mnoho výkonu typický americký čtyřválcový naftový motor nabídne.

Přeprogramováním řídící jednotky dokázali u Königsederu navýšit výkon ze 103 kW (140 k) na výborných 129 kW (175 k). To je pořádný nášup, a lze tak očekávat výbornou dynamiku, která nenechá nikoho na pochybách, že zbývající aerodynamický paket je na místě.

Ten je opět až moc tradiční. Pozměněný přední nárazník se spoilerem, malý spoiler na střeše a hlavně velmi efektně vyvedené koncovky výfuku. U naftového motoru budou určitě sloužit k zadýmování okolí zadních kol kouřem, když už to samotná kola vzhledem k pohonu přední osy nedokáží.

Samozřejmě nesmí chybět tunerský podvozek. Stačilo zajít do obchodu, koupit set od KW a hned je Caliber o 30 mm blíže k zemi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Königseder Caliber
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků