Königseder Caliber: hlavně nenápadně

V duchu typického amerického tungingu posledních let přichází na trh Dodge Caliber z úpravami rakouského tunera Königseder.
Königseder Caliber: hlavně nenápadně

A jak moc jsou rakouští chlapíci šikovní? Caliber má americké logo Dodge a to vyžaduje své. 20" kola z lehké slitiny tak jsou samozřejmě na místě a gumové válce o rozměru 245/35 budou určitě slušet. Obzvláště, pokud se podíváme, jak mnoho výkonu typický americký čtyřválcový naftový motor nabídne.

Přeprogramováním řídící jednotky dokázali u Königsederu navýšit výkon ze 103 kW (140 k) na výborných 129 kW (175 k). To je pořádný nášup, a lze tak očekávat výbornou dynamiku, která nenechá nikoho na pochybách, že zbývající aerodynamický paket je na místě.

Ten je opět až moc tradiční. Pozměněný přední nárazník se spoilerem, malý spoiler na střeše a hlavně velmi efektně vyvedené koncovky výfuku. U naftového motoru budou určitě sloužit k zadýmování okolí zadních kol kouřem, když už to samotná kola vzhledem k pohonu přední osy nedokáží.

Samozřejmě nesmí chybět tunerský podvozek. Stačilo zajít do obchodu, koupit set od KW a hned je Caliber o 30 mm blíže k zemi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Königseder Caliber
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků