Königseder Caliber: hlavně nenápadně

V duchu typického amerického tungingu posledních let přichází na trh Dodge Caliber z úpravami rakouského tunera Königseder.
Königseder Caliber: hlavně nenápadně

A jak moc jsou rakouští chlapíci šikovní? Caliber má americké logo Dodge a to vyžaduje své. 20" kola z lehké slitiny tak jsou samozřejmě na místě a gumové válce o rozměru 245/35 budou určitě slušet. Obzvláště, pokud se podíváme, jak mnoho výkonu typický americký čtyřválcový naftový motor nabídne.

Přeprogramováním řídící jednotky dokázali u Königsederu navýšit výkon ze 103 kW (140 k) na výborných 129 kW (175 k). To je pořádný nášup, a lze tak očekávat výbornou dynamiku, která nenechá nikoho na pochybách, že zbývající aerodynamický paket je na místě.

Ten je opět až moc tradiční. Pozměněný přední nárazník se spoilerem, malý spoiler na střeše a hlavně velmi efektně vyvedené koncovky výfuku. U naftového motoru budou určitě sloužit k zadýmování okolí zadních kol kouřem, když už to samotná kola vzhledem k pohonu přední osy nedokáží.

Samozřejmě nesmí chybět tunerský podvozek. Stačilo zajít do obchodu, koupit set od KW a hned je Caliber o 30 mm blíže k zemi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Königseder Caliber
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků