Konečně obytný dům, ve kterém nepřijdete o důstojnost! Je z tahače, má tři klimatizace, garáž i dílnu

Pokud se v kempu mezi ostatními necítíte moc důstojně a chcete něco víc macho, může vám vyhovovat tento obytný tahač z Ameriky.

V Americe je na prodej velmi zajímavý obytný vůz přestavěný od Haulmarku, ze kterého i majitelé velkých obytňáků z Evropy musí padnout do kolen. Základem je totiž třínápravový aerodynamický dálkový tahač Freightliner Coronado z nejvyšší třídy amerických tahačů Class 8, tedy Heavy Duty pro hmotnost nákladu nad 14.969 kg.

Samotný obytný vůz má na délku 13,7 metru, ale není to vše. Za sebou totiž tahá ještě třínápravový jedenáctimetrový přívěs taktéž od Haulmarku. Pod kapotou tahače je naftový motor Detroit Diesel, který má od roku 2008 na hrbu již 104.780 kilometrů. Spojený je s 18stupňovou automatickou převodovkou Eaton.

Exteriér vozu byl pokrytý do kombinace šedé barvy s černými doplňky a chromem, což u těchto obytných souprav není moc obvyklé. Uvnitř potřebujete snad průvodce. Najdete tu vybavenou kuchyň včetně mikrovlnné trouby, dřezu a velké chladničky. Kuchyň je spojená s rozměrným obývacím pokojem. Nechybí tu ani satelitní televize a překvapí tři klimatizační jednotky.

V takřka plnohodnotné koupelně nechybí sprchový kout a oddělený záchod. Vzadu je pak ložnice s manželskou postelí a televizí. O muziku se v celém voze stará audiosystém Sony. Přívěs pak není obytný, ale slouží jako garáž a vybavená dílna. Dají se tu zaparkovat dva automobily a prostor je samozřejmě klimatizovaný.

Vůz prodává jistý Nathan Cicio, který se se svou firmou Cicio Performance specializuje na stavby vozu Porsche a Nissan GT-R. Jeho nový bydlík je právě na cestě, za tento si žádá 425.000 dolarů, tedy v přepočtu 10.366.600 Kč. Tahač se prý těší skvělé kondici a plně naložený zvládne jet rychlostí 70 mil za hodinu, tedy 113 km/h.

Diskuze (6) Další článek: Toyota Crown po 67 letech opouští tvary sedanu. Vrací jako hybridní crossover s výkonem skoro 350 koní!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,