Konec úmrtím dětí v rozpálených autech? Pomoci může mobilní aplikace

22 komentářů

Jar
14. června • 11:21

Nebylo by lepší nenechávat děti samotné v autu?

šofér
14. června • 7:47

chtělo by o aplikaci, která takovým rodičům-blbům dá pořádně po držce, nic jiného ty jantary od podobného zhovädilého jednání neodradí!

meno
13. června • 15:15

Ale, ale, nebudte taki mudri.
Nestalo sa to len dutym hlavam... posledny pripad sa stal zene, ktora bola tehotna vo vysokom stadiu, podla susedov a rodiny starostliva mamina, normalna fungujuca rodina. Mozno sa dozvieme, co sa stalo, ale myslim, ze si tato tema zasluzi trochu citlivy pristup...
Myslim si, ze 99,999% tych, ktorim sa to stalo tvrdili to iste ako vy - ze ludia su debilni a im sa to nikdy nemoze stat...
Pohybovy alarm vnutri auta fungoval uz pred 20 rokmi, neviem, preco to nie je automaticke aj dnes...
Nemusite za vsetkym vidiet sprisahanie EU natlacit nam dalsie omacky do aut.
Su to strasne tragedie... :-(

Rosťa
13. června • 19:21

Já nevím jak u Vás pod Tatrou, ale naši novináři píší, že ji tam nechala vědomě od 9 do 13 a chodila se prý na ni dívat.

bzzz
13. června • 15:37

Protoze samotny pohybovy alarm ulohu neresi. Spici mimco ve skorapce se nemusi dlouho ani pohnout. Naopak nechavas v aute vedome za priznivych/bezpecnych podminek uvedomelou osobu, ktera je schopna si otevrit potazmo vystoupit, tudiz upozorneni nezadouci. Toto je ciste o uvedomeni si (upozorneni), ze konkretne toto se nedela. V opacnem pripade by musel situaci vyhodnotit zabezpecovaci system a treba otevrit okna/dvere, pustit klimu a hlasity alarm.

Rosťa
13. června • 19:31

Jak jsem psal, tak stačí alarm s funkcí termografie (detekuje živý objekt) a začne ti auto ječet do 20 sekund. Pokud máš ještě dálkové hlídání, tak následuje SMS, telefonát (můžeš nastavit i více osobám) a i kdyby ani to nepomohlo, tak dispečink posílá ihned výjezd a kontaktuje policii. Kvalitní služby garantují příjezd k vozidlu do 20 minut. Vím, že to není 100%.

Marex
13. června • 14:05

Jojo, na co dříve stačil zdravej rozum, dnešní mladá generace potřebuje mít náhradní mozek v podobě smartphonu v kapse. Asi by takovým hlupcům mohl někdo udělat už i apku na to, kdy mají spát, jíst, pít a také se vyprazdňovat :-D

Spinakr
13. června • 13:23

Úžasné, už čekám aplikaci na chcaní a na sr*ní, která mi řekne, kdy mám jít na záchod... To jsme opravdu už takoví debilové, že na všechno potřebujeme nějakou aplikaci v mobilu?!

LOL
14. června • 9:04

Přesně to jsme.

Jig
13. června • 9:50

Když proti tomu automobilky tak bojují, proč neudělají jednoduchý systém který, když zaznamená vzadu pohyb odpovídající velikosti děcka (plus např. čidla zátěže v sedačkách či instalovanou dětskou sedačku), tak prostor vozu jednoduše vychladí / at už průvanem či aktivací klimatizace

Joe Doe
13. června • 12:17

Hm... nieco ako obycajne cidlo na detekciu pohybu, ktore je, resp. byvalo, beznou sucastou aftermarket alarmov? :)

Rosťa
13. června • 10:27

Stačí dát do auta vnitřní alarm s funkcí termografie. Alarm detekuje nejen pohyb ale i objekt s rozdílnou teplotou oproti okolí. Tzn. pozná, že je po uzamknutí auta živý objekt a spustí se. Měl jsem to v oktávce a odzkoušeno na spící psu a dítěti. Upozornění přišlo do 20 sekund a pokud to máš napojeno i na hlídání vozidla, tak je jistota 100%, že nikoho v autě nezapomeneš. Jo a navigace waze má taky funkci na hlídání dítěte. Nevýhodou je, že ti musí stále běžet v mobilu.

bzzz
13. června • 10:42

Existuje X levnych v praxi odzkousenych zpusobu, jak riziko monitorovat a varovat. Jak psal nekdo vyse, skoda/ostuda, ze se to neocitlo v tech novych pozadovanych bezpecnostnich pozadavcich. Stejne tak uz mel byt davno v povinne vybave hasici pristroj ;-(

Rosťa
13. června • 11:01

A kdysi jsme měli i autosedačku, která po zastavení auta výrazně zapípala. Bylo v ní čidlo pohybu.

oplzly plz
13. června • 10:57

Nebudte vcerejsi! Nepotrebujeme levna a fungujici reseni. Spolecnost potrebuje draha a nefunkcni reseni, ktera by zajistila praci lidem ve vyrobe a sluzbach a aby penize se protacely v ekonomice.Proto je treba vytvorit hysterii kolem umirajicich deti v rozpalenych autech. Tim se vytvori tlak na vznik legislativniho opatreni, umoznujiciho prosadit povinne a technicky dostatecne komplikovane, tedy dostatecne drahe a dostatecne nespolehlive, reseni. Nazorova opozice de facto nebude, protoze kdo normalni by si dovolil verejne se stavet proti povinnemu zavadeni systemu na zachranu deti?Ze ja blbec jsem na to neprisel driv?! B-]

aaabbbccc
13. června • 9:39

Zase mobilna aplikacia ? A co tak radsej pouzivat mozok ...

Jan Mička
13. června • 9:42 • šéfredaktor AutoRevue.cz

Souhlas, ale jak vidíte, občas je to marné...

LOL
14. června • 9:03

Já bych řekl, že to je správně. Tupíci se nerozmnoží a vyhynou.

pegas64
13. června • 10:29

Pochvala za dobry clanok. V USA kazde leto zomrie v aute 38 deti, na Slovensku prave v tychto dnoch zomrelo dieta. RIP. Kazdy si vie predstavit aka tragedia to musi byt pre rodica a pribuznych.
Ten system ochrany by mal byt lacny a spolahlivy, napr. "AUTO SA NEDA ZAMKNUT, AK SU PASY ZAPNUTE", samozrejme by sa to dalo aj deaktivovat. Skoda, ze na to nemysleli v EU pri novych 12 bezpecnostnych systemoch.

Marex
13. června • 14:10

A co by v bezpečnostních systémech ještě mělo být ??? Ono se totiž ne nadarmo říká, "komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí" ;-)

pegas64
13. června • 20:42

Skus to povedat tym 38 rodicom a pribuznym v US B-]
Bavime sa o desiatkach za ziva usmazenych detoch rocne v US, stovkach na svete, za 10 rokov su to tisice nevinnych obeti ludskej zabudlivosti. To snad stoji za maly upgrade bezpecnostneho systemu.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují
bzzz
13. června • 23:27

Kazdy jeden zachraneny nevinny tim pise detsky zivot stoji za trochu namahy a investic.

Doporučujeme

Články odjinud