Koncerny Fiat a Daimler chtějí úzké partnerství

Minulý měsíc jsme vás informovali o tom, že koncerny Fiat a Daimler chtějí navázat úzkou spolupráci při vývoji vybraných modelů. První informace hovořily o malých vozech, které Mercedes prodává jako třídy A a B. Na základu těchto vozů by si pak Fiat postavil vlastní modely.

Zhruba týden na to oznámily dobře informované zdroje, že Alfa Romeo by mohla použít platformu budoucí generace Mercedesu třídy E pro svůj model Alfa 169.

A nyní je to oficiální.

Sám šéf Fiatu nyní potvrdil, že jednání s koncernem Daimler opravdu probíhají a týkají se tématu, které byly dříve uvedeny. Případné partnerství by ovšem mohlo být daleko širší a nemuselo by skončit u výměny platforem, případně jejich vývoji. V hledáčku jsou i daly projekty jako společný vývoj motorů, převodovek a nebo celých modelů, které by si pak oblékly automobilky do vlastních kabátů.

O tom, že se nejedná jen o plané řeči, pak hovoří fakt, že Fiat a Daimler uzavřeli nedávno dohodu na dodávku motorů do nákladních vozů v objemu přes 2,5 mld. eur.

Toto jednání také naznačuje, že Daimler moc na spolupráci s velmi konkurenční automobilkou BMW nevsadí, jak se hovořilo před nedávnem.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 59 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků