Koncerny Fiat a Daimler chtějí úzké partnerství

Minulý měsíc jsme vás informovali o tom, že koncerny Fiat a Daimler chtějí navázat úzkou spolupráci při vývoji vybraných modelů. První informace hovořily o malých vozech, které Mercedes prodává jako třídy A a B. Na základu těchto vozů by si pak Fiat postavil vlastní modely.

Zhruba týden na to oznámily dobře informované zdroje, že Alfa Romeo by mohla použít platformu budoucí generace Mercedesu třídy E pro svůj model Alfa 169.

A nyní je to oficiální.

Sám šéf Fiatu nyní potvrdil, že jednání s koncernem Daimler opravdu probíhají a týkají se tématu, které byly dříve uvedeny. Případné partnerství by ovšem mohlo být daleko širší a nemuselo by skončit u výměny platforem, případně jejich vývoji. V hledáčku jsou i daly projekty jako společný vývoj motorů, převodovek a nebo celých modelů, které by si pak oblékly automobilky do vlastních kabátů.

O tom, že se nejedná jen o plané řeči, pak hovoří fakt, že Fiat a Daimler uzavřeli nedávno dohodu na dodávku motorů do nákladních vozů v objemu přes 2,5 mld. eur.

Toto jednání také naznačuje, že Daimler moc na spolupráci s velmi konkurenční automobilkou BMW nevsadí, jak se hovořilo před nedávnem.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků