Koncerny Fiat a Daimler chtějí úzké partnerství

Minulý měsíc jsme vás informovali o tom, že koncerny Fiat a Daimler chtějí navázat úzkou spolupráci při vývoji vybraných modelů. První informace hovořily o malých vozech, které Mercedes prodává jako třídy A a B. Na základu těchto vozů by si pak Fiat postavil vlastní modely.

Zhruba týden na to oznámily dobře informované zdroje, že Alfa Romeo by mohla použít platformu budoucí generace Mercedesu třídy E pro svůj model Alfa 169.

A nyní je to oficiální.

Sám šéf Fiatu nyní potvrdil, že jednání s koncernem Daimler opravdu probíhají a týkají se tématu, které byly dříve uvedeny. Případné partnerství by ovšem mohlo být daleko širší a nemuselo by skončit u výměny platforem, případně jejich vývoji. V hledáčku jsou i daly projekty jako společný vývoj motorů, převodovek a nebo celých modelů, které by si pak oblékly automobilky do vlastních kabátů.

O tom, že se nejedná jen o plané řeči, pak hovoří fakt, že Fiat a Daimler uzavřeli nedávno dohodu na dodávku motorů do nákladních vozů v objemu přes 2,5 mld. eur.

Toto jednání také naznačuje, že Daimler moc na spolupráci s velmi konkurenční automobilkou BMW nevsadí, jak se hovořilo před nedávnem.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků