Koncern PSA uzavře jednu z britských továren

Francouzský koncern PSA (Peugeot-Citroen) uzavře jednu svou britskou továrnu ve městě Ryton. Dle vyjádření vedení automobilky jsou hlavním důvodem vysoké náklady na výrobu v britských závodech, a tak je nezbytné zde ukončit výrobu a propustit všechny zaměstnance. V Rytonu je přitom zaměstnáno na 2 300 Britů. Uzavření nebude okamžité a bude mu předcházet útlumové období, kdy PSA nejdříve přejde pouze na jednosměnný provoz a zhruba od poloviny příštího roku začne automobilka omezovat výrobu až k úplnému zastavení. Automobilka dále uvedla, že se pokusí najít zaměstnancům nové uplatnění, ovšem celý britský automobilový průmysl je v krizi a po nedávném ukončení výroby v Roveru je ústup Francouzů další ranou.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků