Koncern PSA uzavře jednu z britských továren

Francouzský koncern PSA (Peugeot-Citroen) uzavře jednu svou britskou továrnu ve městě Ryton. Dle vyjádření vedení automobilky jsou hlavním důvodem vysoké náklady na výrobu v britských závodech, a tak je nezbytné zde ukončit výrobu a propustit všechny zaměstnance. V Rytonu je přitom zaměstnáno na 2 300 Britů. Uzavření nebude okamžité a bude mu předcházet útlumové období, kdy PSA nejdříve přejde pouze na jednosměnný provoz a zhruba od poloviny příštího roku začne automobilka omezovat výrobu až k úplnému zastavení. Automobilka dále uvedla, že se pokusí najít zaměstnancům nové uplatnění, ovšem celý britský automobilový průmysl je v krizi a po nedávném ukončení výroby v Roveru je ústup Francouzů další ranou.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 27 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků