Koncern PSA uzavře jednu z britských továren

Francouzský koncern PSA (Peugeot-Citroen) uzavře jednu svou britskou továrnu ve městě Ryton. Dle vyjádření vedení automobilky jsou hlavním důvodem vysoké náklady na výrobu v britských závodech, a tak je nezbytné zde ukončit výrobu a propustit všechny zaměstnance. V Rytonu je přitom zaměstnáno na 2 300 Britů. Uzavření nebude okamžité a bude mu předcházet útlumové období, kdy PSA nejdříve přejde pouze na jednosměnný provoz a zhruba od poloviny příštího roku začne automobilka omezovat výrobu až k úplnému zastavení. Automobilka dále uvedla, že se pokusí najít zaměstnancům nové uplatnění, ovšem celý britský automobilový průmysl je v krizi a po nedávném ukončení výroby v Roveru je ústup Francouzů další ranou.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 54 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků