Koncern PSA uzavře jednu z britských továren

Francouzský koncern PSA (Peugeot-Citroen) uzavře jednu svou britskou továrnu ve městě Ryton. Dle vyjádření vedení automobilky jsou hlavním důvodem vysoké náklady na výrobu v britských závodech, a tak je nezbytné zde ukončit výrobu a propustit všechny zaměstnance. V Rytonu je přitom zaměstnáno na 2 300 Britů. Uzavření nebude okamžité a bude mu předcházet útlumové období, kdy PSA nejdříve přejde pouze na jednosměnný provoz a zhruba od poloviny příštího roku začne automobilka omezovat výrobu až k úplnému zastavení. Automobilka dále uvedla, že se pokusí najít zaměstnancům nové uplatnění, ovšem celý britský automobilový průmysl je v krizi a po nedávném ukončení výroby v Roveru je ústup Francouzů další ranou.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků