Koncern PSA snížil výrobu naftových motorů HDi

Koncern PSA (Peugeot-Citroen) musel omezit výrobu naftových motorů ve čtyřech francouzských továrnách, a sice z důvodu nedostatku filtrů pevných částic, které do svých naftových motorů montuje. Ibiden, výrobce keramických komponentů pro filtry, totiž nestíhá plnit požadavky; o filtry pevných částic je zkrátka vysoký zájem. Lednová produkce tak byla o patnáct tisíc kusů nižší a omezení výroby se očekává i nadále; týká se to zejména modelů 307, 807, C5 a C8.

Nedávno PSA oficiálně oznámila, že vyrobila již milion naftových motorů s filtrem pevných částic. Ten dodává do modelů Peugeot 206, 307, 407, 607 a 807 a Citroen C4, C5, C8 a Xsara Picasso. Díky tomuto filtru splňují naftové motory HDi bez problému emisní standard Euro 4.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků