Koncern PSA chce oživit luxusní značku Panhard

Francouzský koncern PSA Peugeot Citroen se chce vrátit mezi motoristy s luxusními vozy. Jelikož ani Peugeot a ani Citroen není mezi zákazníky vnímán jako vůz luxusního segmentu, jeví se jako nejpravděpodobnějši, že se na trhu objeví buď zcela nová značka, nebo se pokusí oživit něco z minulosti.

Zpráva, která se objevila v minulém týdnu v několika francouzských magazínech se odkazuje na zdroje přímo v koncernu PSA. Ty navíc poukazují, že PSA již v minulosti podobný plán měl, ovšem vždy rozhodnutí odsunul.

Některé zdroje dokonce hovoří, že by se na silnicích mohla znovu objevit značka Panhard, tedy vozy, které byly synonymem francouzského luxusu do šedesátých let minulého století.

Samotné vedení koncernu tuto informaci odmítá jakkoli komentovat. To dává naději, že spekulace mohou mít alespoň částečně reálné základy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Panhard PL17 Cabrio a Sedan
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 42 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků