Koncern GM končí výrobu aut v Kanadě. Bude tam testovat autonomní vozy

Konkrétně jde o přestavbu obřího komplexu v Ontariu. Nebudou na to ale sami, zástupci společností si již podali ruce.

Znáte výrobnu automobilů v kanadském Ontariu? Oshawa Car Assembly patří koncernu GM. Vyrábělo se zde třeba znovuzrozené Camaro nebo zástupy výhradně amerických vozů. Kanadské zastoupení koncernu General Motors se nyní dohodlo se společností Unifor na přeměně továrny na výrobnu dílů a testovací středisko pro autonomní automobily.

Co je nového u Defenderu? Testování na Nürburgringu a výroba na Slovensku

Co je nového u Defenderu? Testování na Nürburgringu a výroba na Slovensku

V rámci dohody se společnost GM zavázala investovat do přestavby 170 milionů dolarů. Pozitivní přínos to bude mít i pro přísun nových pracovních míst. Konkrétně bude potřeba dalších 300 lidí ke stávajícím 2500. Pracovníkům, kteří v nové továrně nebudou chtít pracovat, nabídne nově vzniklá společnost náhradní práci v okolí.

Závody autonomních vozů jsou za dveřmi. Takhle to bude vypadat

Závody autonomních vozů jsou za dveřmi. Takhle to bude vypadat

Produkce vozů se zde ukončí v prosinci letošního roku. Kam se budou zde vyráběné vozy stěhovat, nevíme. Generální ředitel kanadského GM Travis Hester věří, že přestavba továrny bude klíčovým bodem v testování a vývoji budoucích amerických automobilů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 144 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 25 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků