Koncern GM končí výrobu aut v Kanadě. Bude tam testovat autonomní vozy

Konkrétně jde o přestavbu obřího komplexu v Ontariu. Nebudou na to ale sami, zástupci společností si již podali ruce.

Znáte výrobnu automobilů v kanadském Ontariu? Oshawa Car Assembly patří koncernu GM. Vyrábělo se zde třeba znovuzrozené Camaro nebo zástupy výhradně amerických vozů. Kanadské zastoupení koncernu General Motors se nyní dohodlo se společností Unifor na přeměně továrny na výrobnu dílů a testovací středisko pro autonomní automobily.

Co je nového u Defenderu? Testování na Nürburgringu a výroba na Slovensku

Co je nového u Defenderu? Testování na Nürburgringu a výroba na Slovensku

V rámci dohody se společnost GM zavázala investovat do přestavby 170 milionů dolarů. Pozitivní přínos to bude mít i pro přísun nových pracovních míst. Konkrétně bude potřeba dalších 300 lidí ke stávajícím 2500. Pracovníkům, kteří v nové továrně nebudou chtít pracovat, nabídne nově vzniklá společnost náhradní práci v okolí.

Závody autonomních vozů jsou za dveřmi. Takhle to bude vypadat

Závody autonomních vozů jsou za dveřmi. Takhle to bude vypadat

Produkce vozů se zde ukončí v prosinci letošního roku. Kam se budou zde vyráběné vozy stěhovat, nevíme. Generální ředitel kanadského GM Travis Hester věří, že přestavba továrny bude klíčovým bodem v testování a vývoji budoucích amerických automobilů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

včera | Vladimír Kadera | 57 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků