Koncern GM končí výrobu aut v Kanadě. Bude tam testovat autonomní vozy

Konkrétně jde o přestavbu obřího komplexu v Ontariu. Nebudou na to ale sami, zástupci společností si již podali ruce.

Znáte výrobnu automobilů v kanadském Ontariu? Oshawa Car Assembly patří koncernu GM. Vyrábělo se zde třeba znovuzrozené Camaro nebo zástupy výhradně amerických vozů. Kanadské zastoupení koncernu General Motors se nyní dohodlo se společností Unifor na přeměně továrny na výrobnu dílů a testovací středisko pro autonomní automobily.

Co je nového u Defenderu? Testování na Nürburgringu a výroba na Slovensku

Co je nového u Defenderu? Testování na Nürburgringu a výroba na Slovensku

V rámci dohody se společnost GM zavázala investovat do přestavby 170 milionů dolarů. Pozitivní přínos to bude mít i pro přísun nových pracovních míst. Konkrétně bude potřeba dalších 300 lidí ke stávajícím 2500. Pracovníkům, kteří v nové továrně nebudou chtít pracovat, nabídne nově vzniklá společnost náhradní práci v okolí.

Závody autonomních vozů jsou za dveřmi. Takhle to bude vypadat

Závody autonomních vozů jsou za dveřmi. Takhle to bude vypadat

Produkce vozů se zde ukončí v prosinci letošního roku. Kam se budou zde vyráběné vozy stěhovat, nevíme. Generální ředitel kanadského GM Travis Hester věří, že přestavba továrny bude klíčovým bodem v testování a vývoji budoucích amerických automobilů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

dnes | Vladimír Kadera | 46 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 74 příspěvků