Partnerství FCA a Renaultu je na spadnutí! Na stole je rozdělení podílu 50:50 (aktualizováno)

Aliance Renault-Nissan-Mitsubishi by se mohla brzo dočkat nového člena. Jako první se ale musí dohodnout Francouzi a Italové.

Aktualizováno 12:30: Automobilka Renault právě vydala další tiskovou zprávu, ve které se k celé věci vyjadřuje. Podle ní se prý „rozhodla se zájmem prozkoumat tuto podnikovou kombinaci a prostudovat její příležitosti.“ Propojení by prý navíc mohlo zhodnotit celou alianci.

Koncern FCA dnes oznámí něco velkého. Co to přesně bude? Italsko-americká aliance dnes oznámila, že zvažuje spojení sil s francouzským Renaultem. Skupina Renault dnes oznámila, že dnes ráno zahájí zasedání, jehož předmětem bude právě tato spolupráce.

Koncern FCA našel šikovnou kličku, jak se vyhnout pokutám za vysoké emise

Koncern FCA našel šikovnou kličku, jak se vyhnout pokutám za vysoké emise

Koncern FCA tak podle všeho čeká pouze na vyjádření Francouzů. Spojení těchto dvou gigantů by vyústilo v jednu z největších automobilek na světě. Spojenectví by bylo navíc 50/50. To znamená, že by si byly společnosti naprosto rovny.

Renault je již součástí aliance s Nissanem a Mitsubishi. Skupina FCA by se tak mohla stát součástí i tohoto automobilového společenství. Nissan se ale k ničemu zatím nevyjádřil. Stejné spojení, které právě Italové s Francouzi chystají navíc tuto alianci před pár lety stvořilo, když se Renault spojil právě s Nissanem, pod vedením Carlose Ghosna.

Carlos Ghosn promluvil. Ve videu prozradil, kdo může za jeho zatčení

Carlos Ghosn promluvil. Ve videu prozradil, kdo může za jeho zatčení

Koncern FCA již s Renaultem spolupracuje, ovšem pouze na užitkových vozech. Jedním z hlavních důvodů fúze tak bude zřejmě i sdílení platform pro osobní automobily. Pravdou je, že FCA mají v portfoliu značky s nejasnou budoucností. Pomoc v podobě sdílení by jim tak mohla zachránit krk.

Na oficiální prohlášení si ale musíme ještě počkat. Dojít by k němu mělo ještě dnes.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

dnes | Petr Schnagl | 21 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek