Koncern FCA se nakonec spojí s francouzským PSA. Obě strany už uzavřely dohodu

Italsko-americký koncern Fiat Chrysler Automobiles (FCA) konečně našel silného partnera. Oficiálně uzavřel dohodu o fúzi s francouzským koncernem PSA Group.

Koncern FCA v minulosti jednal o sloučení s koncernem General Motors a letos dokonce s Renaultem, ani v jednom případě se ale nepodařilo dohodu dotáhnout do zdárného konce. Ničemu samozřejmě nepomohlo ani loňské úmrtí šéfa FCA Sergia Marchionneho, který po spojení volal s pohledem na nástup nových technologií v autoprůmyslu.

Zemřel Sergio Marchionne. Těsně poté, co opustil vedení FCA a Ferrari

Zemřel Sergio Marchionne. Těsně poté, co opustil vedení FCA a Ferrari

Před pár dny se začalo ve velkém spekulovat o spojení FCA s francouzskou skupinou PSA, do které patří automobilky Peugeot, Citroën, DS, Opel a britský Vauxhall. Včera již obě strany potvrdily, že o spojení jednají a dnes je všechno oficiální. Koncerny FCA a PSA uzavřely dohodu o fúzi s cílem snižovat náklady či investovat do aktuálních trendů v oblasti elektromobility a technologií pro autonomní jízdu.

Ze spojení FCA a Renaultu nic nebude. Důvodem je politická situace ve Francii

Ze spojení FCA a Renaultu nic nebude. Důvodem je politická situace ve Francii

Akcie budou rovnoměrně rozděleny. FCA uvedlo, že svým akcionářům vyplatí dividendu ve výši 5,5 miliardy eur a předá podíl v robotické jednotce Comau. Sloučením koncernů vznikne společnost s tržní hodnotou skoro 50 miliard dolarů.

VW prý zvažuje prodej Lamborghini. Mohl by se víc zaměřit na domácí značky

VW prý zvažuje prodej Lamborghini. Mohl by se víc zaměřit na domácí značky

Loni obě skupiny dohromady prodaly 8,7 milionů vozidel, což by stačilo na čtvrtou příčku za Toyotou, VW Group a aliancí Renault-Nissan-Mitsubishi. Představenstvo bude tvořit pět zástupců FCA a stejný počet zástupců PSA. Generálním ředitelem firmy by se měl pro prvních pět let po spojení stát Carlos Tavares, současný šéf skupiny PSA.

Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

včera | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 69 příspěvků
Minitest Lexus RC 300h F Sport: Mohl být skvělý, ale doplatil na zvrácenost doby

Lexus RC 300h F Sport

Nejkratší cesta do srdce chlapa nevede mezi žebry, ale skrze krásné auto. A tohle si vás prostě získá!

11.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 147 příspěvků