Koncern FCA se nakonec spojí s francouzským PSA. Obě strany už uzavřely dohodu

Italsko-americký koncern Fiat Chrysler Automobiles (FCA) konečně našel silného partnera. Oficiálně uzavřel dohodu o fúzi s francouzským koncernem PSA Group.

Koncern FCA v minulosti jednal o sloučení s koncernem General Motors a letos dokonce s Renaultem, ani v jednom případě se ale nepodařilo dohodu dotáhnout do zdárného konce. Ničemu samozřejmě nepomohlo ani loňské úmrtí šéfa FCA Sergia Marchionneho, který po spojení volal s pohledem na nástup nových technologií v autoprůmyslu.

Zemřel Sergio Marchionne. Těsně poté, co opustil vedení FCA a Ferrari

Zemřel Sergio Marchionne. Těsně poté, co opustil vedení FCA a Ferrari

Před pár dny se začalo ve velkém spekulovat o spojení FCA s francouzskou skupinou PSA, do které patří automobilky Peugeot, Citroën, DS, Opel a britský Vauxhall. Včera již obě strany potvrdily, že o spojení jednají a dnes je všechno oficiální. Koncerny FCA a PSA uzavřely dohodu o fúzi s cílem snižovat náklady či investovat do aktuálních trendů v oblasti elektromobility a technologií pro autonomní jízdu.

Ze spojení FCA a Renaultu nic nebude. Důvodem je politická situace ve Francii

Ze spojení FCA a Renaultu nic nebude. Důvodem je politická situace ve Francii

Akcie budou rovnoměrně rozděleny. FCA uvedlo, že svým akcionářům vyplatí dividendu ve výši 5,5 miliardy eur a předá podíl v robotické jednotce Comau. Sloučením koncernů vznikne společnost s tržní hodnotou skoro 50 miliard dolarů.

VW prý zvažuje prodej Lamborghini. Mohl by se víc zaměřit na domácí značky

VW prý zvažuje prodej Lamborghini. Mohl by se víc zaměřit na domácí značky

Loni obě skupiny dohromady prodaly 8,7 milionů vozidel, což by stačilo na čtvrtou příčku za Toyotou, VW Group a aliancí Renault-Nissan-Mitsubishi. Představenstvo bude tvořit pět zástupců FCA a stejný počet zástupců PSA. Generálním ředitelem firmy by se měl pro prvních pět let po spojení stát Carlos Tavares, současný šéf skupiny PSA.

Minitest Mazda 6 Wagon Skyactiv-D184 AT Revolution Top: Pohlazení po duši

Mazda 6 Wagon Skyactiv-D AT

Současná generace Mazdy 6 je tady s námi už od roku 2013. Její poslední facelift byl tak důsledný, že by se snad dalo hovořit o mezigenerační obměně, tyto úvahy si ale dnes odpustíme. Pojďme si místo toho popovídat o tom, pro je Mazda 6 stále prostě „jen“ moc, moc dobré auto.

dnes | Petr Schnagl
Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků