Koncern FCA se nakonec spojí s francouzským PSA. Obě strany už uzavřely dohodu

Italsko-americký koncern Fiat Chrysler Automobiles (FCA) konečně našel silného partnera. Oficiálně uzavřel dohodu o fúzi s francouzským koncernem PSA Group.

Koncern FCA v minulosti jednal o sloučení s koncernem General Motors a letos dokonce s Renaultem, ani v jednom případě se ale nepodařilo dohodu dotáhnout do zdárného konce. Ničemu samozřejmě nepomohlo ani loňské úmrtí šéfa FCA Sergia Marchionneho, který po spojení volal s pohledem na nástup nových technologií v autoprůmyslu.

Zemřel Sergio Marchionne. Těsně poté, co opustil vedení FCA a Ferrari

Zemřel Sergio Marchionne. Těsně poté, co opustil vedení FCA a Ferrari

Před pár dny se začalo ve velkém spekulovat o spojení FCA s francouzskou skupinou PSA, do které patří automobilky Peugeot, Citroën, DS, Opel a britský Vauxhall. Včera již obě strany potvrdily, že o spojení jednají a dnes je všechno oficiální. Koncerny FCA a PSA uzavřely dohodu o fúzi s cílem snižovat náklady či investovat do aktuálních trendů v oblasti elektromobility a technologií pro autonomní jízdu.

Ze spojení FCA a Renaultu nic nebude. Důvodem je politická situace ve Francii

Ze spojení FCA a Renaultu nic nebude. Důvodem je politická situace ve Francii

Akcie budou rovnoměrně rozděleny. FCA uvedlo, že svým akcionářům vyplatí dividendu ve výši 5,5 miliardy eur a předá podíl v robotické jednotce Comau. Sloučením koncernů vznikne společnost s tržní hodnotou skoro 50 miliard dolarů.

VW prý zvažuje prodej Lamborghini. Mohl by se víc zaměřit na domácí značky

VW prý zvažuje prodej Lamborghini. Mohl by se víc zaměřit na domácí značky

Loni obě skupiny dohromady prodaly 8,7 milionů vozidel, což by stačilo na čtvrtou příčku za Toyotou, VW Group a aliancí Renault-Nissan-Mitsubishi. Představenstvo bude tvořit pět zástupců FCA a stejný počet zástupců PSA. Generálním ředitelem firmy by se měl pro prvních pět let po spojení stát Carlos Tavares, současný šéf skupiny PSA.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků