Koncern FCA představuje nový infotainment. Řada konkurentů teď může závidět

Bezdrátové připojení mobilních telefonů a Ultra HD rozlišení? Sem s tím!

Infotainment Uconnect, který používají vozy koncernu FCA, přichází na trh v nejnovější verzi Uconnect 5. Novinka je určena pro většinu značek koncernu, mezi které patří Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Fiat, Alfa Romeo, Maserati, Lancia a Abarth. Vedle upraveného designu nabídne i spoustu užitečných funkcí.

BMW konečně zavede Android Auto do všech modelů. Zobrazí ho i před řidičem

BMW konečně zavede Android Auto do všech modelů. Zobrazí ho i před řidičem

Předně jde o bezdrátové zrcadlení mobilních telefonů prostřednictvím Apple Carplay a Android Auto. V kombinaci s bezdrátovým nabíjením telefonu, které najdete třeba v aktuálních verzích Alfy Romeo Stelvio a Giulia, tak nemusíte po autě tahat už ani jeden kabel. Tímto krokem se koncern FCA dostává mezi elitu, protože automobilů s touto technologií na trhu ještě moc není. Letošní rok však určitě ještě nějaké uvede.

Nový infotainment má rychlejší čip 50K MIP, 6 GB paměti RAM a 64 GB interního úložiště. S tím vším má Uconnect 5 až pětkrát rychlejší odezvu na vaše povely. Další novinkou je možnost instalace domácího asistenta Amazon Alexa a možnost připojení dvou bluetooth zařízení současně.

Apple CarPlay bez kabelu už umí BMW, Audi i Škoda Kamiq. Tak proč ne ostatní?

Apple CarPlay bez kabelu už umí BMW, Audi i Škoda Kamiq. Tak proč ne ostatní?

Navigace od společnosti TomTom mapuje aktuální dopravní informace a umí vyhledávat nabíječky pro elektromobily. Infotainment se sám aktualizuje a nabízí připojení Wi-Fi přes hotspot. Třešničkou na dortu na pak nový displej s úhlopříčkou 12,3“ (doposud největší v rámci koncernu) s Ultra HD rozlišením. Novinka tak bude přirozeně ve větších vozech.

Dodge

Americká automobilka Dodge byla založená v roce 1900 coby dodavatel dílů pro jiné výrobce. Vlastní vozy vyrábí od roku 1915. V roce 1928 se Dodge stal součástí skupiny Chrysler. Známá je samostatná značka nákladních automobilů RAM.

Dodge Charger • Dodge Challenger • Dodge Durango • Dodge Journey

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

včera | Vladimír Kadera | 58 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků