Koncepty Hyundai Prophecy a 45 zamíří do produkce. Oba jako elektromobily

Nedávná dvojice elektrických konceptů od Hyundaie se přerodí do sériových modelů. Snad si uchová co nejvíc ze svého designového směřovaní.

Koncept Hyundai Prophecy se nám letos ukázal v rámci zrušeného autosalonu v Ženevě, zatímco starší koncept 45 si svou premiéru odbyl během loňské show ve Frankfurtu. Oba vozy počítají s elektrickým pohonem a oba sklidily po stránce svého designu pozitivní ohlasy. A Hyundai nyní reaguje nazpět, u obou studií totiž potvrzuje postup do sériové výroby.

Nový Hyundai Prophecy v celé své kráse. Podle Korejců si řidič užije i bez volantu

Nový Hyundai Prophecy v celé své kráse. Podle Korejců si řidič užije i bez volantu

Britskému AutoExpressu to prozradil senior viceprezident korejské automobilky SangYup Lee. „Sériové verze Prophecy se dočkáme po příchodu sériové verze konceptu 45. Tato dvě auta ukazují, jakého rozpětí jsme na designovém spektru schopni,“ uvedl Lee.

Oba koncepty se docela výrazně liší, takže bude zajímavé sledovat, zda se bude Hyundai snažit u produkčních verzí obou vozů alespoň částečně držet jednotného designového jazyku automobilky. Obě auta budou rovněž stát na nové platformě Hyundaie E-GMP, která je určena novým elektrickým modelům.

Nejnovější Hyundai dokazuje, že i podle pravítka je možné vytvořit krásné auto

Nejnovější Hyundai dokazuje, že i podle pravítka je možné vytvořit krásné auto

Podle britské publikace se nakonec koncept Prophecy transformuje do nové generace modelu Ioniq, která má dorazit na trh někdy v průběhu roku 2021. O přeměně konceptu 45 do některého z existujících modelů značky se zatím nemluví, se svými proporcemi zvýšeného hatchbacku/crossoveru to však nemusí být daleko pravdě.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

včera | Vladimír Kadera | 5 příspěvků
Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

19.  1.  2021 | Jan Mička | 158 příspěvků
TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 57 příspěvků