Koncepty Hyundai Prophecy a 45 zamíří do produkce. Oba jako elektromobily

Nedávná dvojice elektrických konceptů od Hyundaie se přerodí do sériových modelů. Snad si uchová co nejvíc ze svého designového směřovaní.

Koncept Hyundai Prophecy se nám letos ukázal v rámci zrušeného autosalonu v Ženevě, zatímco starší koncept 45 si svou premiéru odbyl během loňské show ve Frankfurtu. Oba vozy počítají s elektrickým pohonem a oba sklidily po stránce svého designu pozitivní ohlasy. A Hyundai nyní reaguje nazpět, u obou studií totiž potvrzuje postup do sériové výroby.

Nový Hyundai Prophecy v celé své kráse. Podle Korejců si řidič užije i bez volantu

Nový Hyundai Prophecy v celé své kráse. Podle Korejců si řidič užije i bez volantu

Britskému AutoExpressu to prozradil senior viceprezident korejské automobilky SangYup Lee. „Sériové verze Prophecy se dočkáme po příchodu sériové verze konceptu 45. Tato dvě auta ukazují, jakého rozpětí jsme na designovém spektru schopni,“ uvedl Lee.

Oba koncepty se docela výrazně liší, takže bude zajímavé sledovat, zda se bude Hyundai snažit u produkčních verzí obou vozů alespoň částečně držet jednotného designového jazyku automobilky. Obě auta budou rovněž stát na nové platformě Hyundaie E-GMP, která je určena novým elektrickým modelům.

Nejnovější Hyundai dokazuje, že i podle pravítka je možné vytvořit krásné auto

Nejnovější Hyundai dokazuje, že i podle pravítka je možné vytvořit krásné auto

Podle britské publikace se nakonec koncept Prophecy transformuje do nové generace modelu Ioniq, která má dorazit na trh někdy v průběhu roku 2021. O přeměně konceptu 45 do některého z existujících modelů značky se zatím nemluví, se svými proporcemi zvýšeného hatchbacku/crossoveru to však nemusí být daleko pravdě.

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků