Koncept XRT je předzvěstí návratu Mitsubishi L200. Ostruhy získá na náročné Asia Cross Country Rallye

Nová šestá generace drsného pick-upu půjde na trh do jednoho roku. Svá tajemství zatím skrývá za kamufláží.

Právě probíhající autosalon v Bangkoku si Mitsubishi vybralo pro prezentaci konceptu s názvem XRT. Z něj se již brzy stane sériová verze pick-upu Triton/L200. Generační obměna velmi oblíbeného modelu přichází přibližně po devíti letech, japonská automobilka plánuje uvedení na trh v rámci fiskálního roku 2023, který u ní trvá do března 2024.

Studie se vyznačuje výraznými horizontálními liniemi, úzkými diodovými světlomety a prvky, které by se mohly objevit v seznamu originálního příslušenství – šnorchlem, rámem na korbě a terénními koly v pořádném obutí. V čelní masce si můžeme všimnout krytu radaru, sériová L200 tedy jistě dostane asistenční systémy na úrovni současné doby.

Prototyp nové generace bude startovat s týmem Mitsubishi Ralliart na letošní Asia Cross Country Rally v kategorii T1. Zde se tým s plnou podporou Mitsubishi Motors pokusí získat své druhé vítězství v řadě. Ředitelem stáje je dvojnásobný vítěz rallye Dakar Hiroši Masuoka, experti z automobilky budou závodníky doprovázet, podporovat a získávat cenné informace, které mohou posléze využít při vývoji sériových modelů.

Nová generace L200 zřejmě nejprve vstoupí na trhy regionu ASEAN a Oceánie, poté do zbytku světa. Ještě aktuální verze má český ceník platný do 31.3. s upozorněním, že k mání jsou poslední kusy. Akční ceny startují na 883.250 Kč včetně DPH.

Mitsubishi

Mitsubishi je japonský průmyslový koncern skládají se z mnoha společností různých zaměření. Začal v roce 1870 jako loďařská firma.

Výroba automobilů se u Mitsubishi datuje od roku 1917. Model A byl první japonský sériový automobil.

Mitsubishi Space Star • Mitsubishi Outlander • Mitsubishi ASX • Mitsubishi Eclipse Cross • Mitsubishi  L200

Diskuze (1) Další článek: Genesis Mint má reálnou šanci dostat se na evropské silnice jako vstupní model. Vše rozhodnou baterie

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,