Koncept Škoda Ahoj!

Škoda Auto ukázala nový koncept Ahoj!, Jasně žlutý hliněný model je velice působivý, ale jeho budoucnost je nejasná.
Koncept Škoda Ahoj!
Škoda Ahoj! byla předvedena našim německým kolegům z časopisu AutoForum. Do Mladé Boleslavi přijeli na rozhovor s Wilfriedem Bockelmannem, šéfem technického rozvoje a Thomasem Ingenlathem, šéfdesignérem společnosti.
Klepněte pro větší obrázek
Škoda Ahoj! nám může připomínat Opel Agila, Renault Kangoo či připravovaný Ford Fiesta Fushion. Wilfried Bockelmann vidí v tomto modelu logickou cestu pro pokračování vývoje značky Škoda nebo přesněji řečeno jako logické doplnění výrobního sortimentu značky. Vratislav Kulhánek naopak pouhou "hračku" a nikoliv projekt s vážným úmyslem.

Vyloučeno tedy není to, že se tvary a myšlenka konceptu Ahoj! objeví v budoucnu na pick-up vycházejícího z modelu Fabia nebo na zcela novém modelu malého terénního automobilu.

Otázky pro vás: Myslíte si, že se objeví automobil, který bude podobný konceptu Ahoj!? Bude to pick-up nebo terénní automobil či něco docela jiného?

Fotografie: Wolfgang Meier, Auto Forum
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků