Koncept Škoda Ahoj!

Škoda Auto ukázala nový koncept Ahoj!, Jasně žlutý hliněný model je velice působivý, ale jeho budoucnost je nejasná.
Koncept Škoda Ahoj!
Škoda Ahoj! byla předvedena našim německým kolegům z časopisu AutoForum. Do Mladé Boleslavi přijeli na rozhovor s Wilfriedem Bockelmannem, šéfem technického rozvoje a Thomasem Ingenlathem, šéfdesignérem společnosti.
Klepněte pro větší obrázek
Škoda Ahoj! nám může připomínat Opel Agila, Renault Kangoo či připravovaný Ford Fiesta Fushion. Wilfried Bockelmann vidí v tomto modelu logickou cestu pro pokračování vývoje značky Škoda nebo přesněji řečeno jako logické doplnění výrobního sortimentu značky. Vratislav Kulhánek naopak pouhou "hračku" a nikoliv projekt s vážným úmyslem.

Vyloučeno tedy není to, že se tvary a myšlenka konceptu Ahoj! objeví v budoucnu na pick-up vycházejícího z modelu Fabia nebo na zcela novém modelu malého terénního automobilu.

Otázky pro vás: Myslíte si, že se objeví automobil, který bude podobný konceptu Ahoj!? Bude to pick-up nebo terénní automobil či něco docela jiného?

Fotografie: Wolfgang Meier, Auto Forum
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků