Koncept quattro stále populárnější

„Stálý pohon quattro je jedním z charakteristických rysů značky Audi, který významnou měrou přispěl k vybudování skvělé reputace...
Koncept quattro stále populárnější
„Stálý pohon quattro je jedním z charakteristických rysů značky Audi, který významnou měrou přispěl k vybudování skvělé reputace jejích automobilů jako technicky vysoce vyspělých moderních vozů,“ říká Dr. Franz-Josef Paefgen, šéf automobilky Audi.

Vůbec první model s pohonem všech kol představila automobilka Audi na ženevském autosalonu v roce 1980. Nový koncept pohonu si rychle získal řadu obdivovatelů, tím spíš, když jeho nesporné kvality jasně prokazovala řada sportovních triumfů takových mistrů volantu, jako byli např. Michele Moutonová, Walter Röhrl, Stig Blomqvist nebo Hannu Mikkola.

Dnes je Audi s více než třináctiprocentním tržním podílem jasnou evropskou „jedničkou“ v prodejích osobních automobilů s pohonem všech kol. Díky stále větší popularitě systému quattro se podíl vozů s pohonem všech kol ve výrobním programu Audi neustále zvyšuje - od roku 1997 se prakticky zdvojnásobil a jenom od roku 1999 stoupl z 27 % na 30,8 %. Například v USA, což je pro Audi nejdůležitější exportní teritorium, má devět z deseti prodaných vozů stálý pohon všech kol quattro.-pr-

Automobily značky Audi nakoupíte u společnosti Auto Heller.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků