Koncept quattro stále populárnější

„Stálý pohon quattro je jedním z charakteristických rysů značky Audi, který významnou měrou přispěl k vybudování skvělé reputace...
Koncept quattro stále populárnější
„Stálý pohon quattro je jedním z charakteristických rysů značky Audi, který významnou měrou přispěl k vybudování skvělé reputace jejích automobilů jako technicky vysoce vyspělých moderních vozů,“ říká Dr. Franz-Josef Paefgen, šéf automobilky Audi.

Vůbec první model s pohonem všech kol představila automobilka Audi na ženevském autosalonu v roce 1980. Nový koncept pohonu si rychle získal řadu obdivovatelů, tím spíš, když jeho nesporné kvality jasně prokazovala řada sportovních triumfů takových mistrů volantu, jako byli např. Michele Moutonová, Walter Röhrl, Stig Blomqvist nebo Hannu Mikkola.

Dnes je Audi s více než třináctiprocentním tržním podílem jasnou evropskou „jedničkou“ v prodejích osobních automobilů s pohonem všech kol. Díky stále větší popularitě systému quattro se podíl vozů s pohonem všech kol ve výrobním programu Audi neustále zvyšuje - od roku 1997 se prakticky zdvojnásobil a jenom od roku 1999 stoupl z 27 % na 30,8 %. Například v USA, což je pro Audi nejdůležitější exportní teritorium, má devět z deseti prodaných vozů stálý pohon všech kol quattro.-pr-

Automobily značky Audi nakoupíte u společnosti Auto Heller.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků