Koncept Polestar O2 půjde do sériové výroby. Odstartuje limitovanou edicí a objednávky jsou již otevřené

Studie Polestar O2 vzbudila vlnu nadšení a řada lidí o stylový kabriolet projevila zájem. To přimělo automobilku naplánovat sériovou výrobu pod označením Polestar 6.

Začátkem roku Polestar ohromil elektrickým konceptem O2, kabrioletem s pevnou prosklenou střechou, která ale může mít i podobu targa. Na jeho palubě se dokonce nacházel částečně autonomní dron schopný natáčet jízdní záběry, abyste měli co pustit na setkání s přáteli. Studie vzbudila ohromný ohlas, který automobilku přiměl pustit se do sériové výroby.

Novinka ponese označení Polestar 6 a nedočkavci si ji už mohou online rezervovat, přestože uvedení na trh je plánované až na rok 2026. Výroba odstartuje 500 exempláři série Polestar 6 LA Concept edition. Ta bude rozpoznatelná podle světle modrého koženého interiéru a 21palcových kol z konceptu. Mimochodem, ten bude vystaven na slavnostech Pebble Beach Concours d’Elegance a The Quail, A Motorsports Gathering v Kalifornii již tento víkend.

Polestar O2 představuje nový koncept udržitelnosti Polestar Precept a designovou vizi značky v segmentu sportovních vozů. Pro sériový vůz použije zakázkovou platformu z hliníku s lepenými spoji. Elektrickou architekturu pracující s napětím 800 V si vypůjčí z již potvrzeného Polestaru 5. Tím pádem se můžeme těšit na dvojici elektromotorů s celkovým výkonem 650 kW a 900 Nm točivého momentu. Akcelerace z 0 na 100 km/h by měla trvat jen 3,2 sekundy a maximální rychlost dosahuje na 250 km/h.

Váš názor Další článek: Nové Porsche 911 GT3 RS je konečně tady! Čísla jsou zřejmě pro děti, tohle je mistrovství funkce a přítlaku

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,