Koncept Mercedes-Benz EQT oficiálně: Luxusní Kangoo vypadá dost dobře!

Osobní deriváty nového citanu se snaží zamaskovat užitkovou náturu do luxusního pokojíčku. Podle fotek se jim to možná podaří.

Mercedes-Benz představil koncept kompaktního minivanu s označením T, který dorazí i jako elektrická varianta EQT. S touto novinkou německá automobilka pokračuje v kategorii malých prémiových dodávek. EQT a třída T jsou osobními deriváty nového Citanu, který sdílí základy s francouzským Renaultem Kangoo.

Novinka má rozměrnou přední masku, propojené zadní světlomety a panoramatickou střechu takřka po celé ploše střechy. Na délku měří 4945 mm, na šířku 1863 mm a na výšku 1826 mm. Dovnitř se usadí sedm cestujících s tím, že třetí řada sedadel je sklopná kvůli zvětšení zavazadlového prostoru.

Řidiče pak nečeká displej rozlehlý skoro po celé palubní desce, ale klasické rozhraní s menší obrazovkou uprostřed. Původem jde totiž stále o užitkové auto. Už jen podle fotek ale vypadá prostředí pro posádku velmi lákavě. Automobilka pak sice uvádí koncept jako EQT, ale na fotografiích interiéru si můžete všimnout tlačítka start/stop.

U EQT můžeme očekávat pohonné ústrojí z Renaultu Kangoo E-Tech Electric, tedy elektromotor o výkonu 75 kW s točivým momentem 245 N.m, který si bere energii z 44kWh baterie a na jedno nabití ujede 265 km. Oficiální představení třídy T a EQT proběhne tento rok.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Diskuze (1) Další článek: Ssangyong Rexton po faceliftu je v ČR. Vešel se pod 900 tisíc a má super výbavu

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,