Koncept Mercedes-Benz EQT oficiálně: Luxusní Kangoo vypadá dost dobře!

Osobní deriváty nového citanu se snaží zamaskovat užitkovou náturu do luxusního pokojíčku. Podle fotek se jim to možná podaří.

Mercedes-Benz představil koncept kompaktního minivanu s označením T, který dorazí i jako elektrická varianta EQT. S touto novinkou německá automobilka pokračuje v kategorii malých prémiových dodávek. EQT a třída T jsou osobními deriváty nového Citanu, který sdílí základy s francouzským Renaultem Kangoo.

TEST Mercedes-Benz EQV 300: Tichá plavba elektrickou hvězdnou lodí

TEST Mercedes-Benz EQV 300: Tichá plavba elektrickou hvězdnou lodí

Novinka má rozměrnou přední masku, propojené zadní světlomety a panoramatickou střechu takřka po celé ploše střechy. Na délku měří 4945 mm, na šířku 1863 mm a na výšku 1826 mm. Dovnitř se usadí sedm cestujících s tím, že třetí řada sedadel je sklopná kvůli zvětšení zavazadlového prostoru.

Řidiče pak nečeká displej rozlehlý skoro po celé palubní desce, ale klasické rozhraní s menší obrazovkou uprostřed. Původem jde totiž stále o užitkové auto. Už jen podle fotek ale vypadá prostředí pro posádku velmi lákavě. Automobilka pak sice uvádí koncept jako EQT, ale na fotografiích interiéru si můžete všimnout tlačítka start/stop.

Mercedes SL řady R 107 slaví padesátku. Nástupce Pagody se vyráběl skoro 20 let

Mercedes SL řady R 107 slaví padesátku. Nástupce Pagody se vyráběl skoro 20 let

U EQT můžeme očekávat pohonné ústrojí z Renaultu Kangoo E-Tech Electric, tedy elektromotor o výkonu 75 kW s točivým momentem 245 N.m, který si bere energii z 44kWh baterie a na jedno nabití ujede 265 km. Oficiální představení třídy T a EQT proběhne tento rok.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Dlouhodobý test Toyota Yaris 1.5 Hybrid: Zajetá! Super spotřeba je standard (1. díl)

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

S titulem evropské Auto roku 2021 (COTY) přichází velká zodpovědnost. A k tomu všemu nové Toyotě Yaris přibyl další úkol: sloužit po dobu šesti měsíců v naší redakci. Nyní přišel čas na první report.

včera | Jan Mička | 37 příspěvků
TEST Honda CR-V e:HEV 2.0 i-MMD AWD Sport Line: Šetříme, teď už implicitně

Honda CR-V e:HEV 2.0 i-MMD AWD

V této chvíli už Cé-Er-Véčko ve vlastní konfiguraci koupíte jenom jako hybrid. Absence možnosti výběru starosvětského pohonného ústrojí sice zamrzí, ale budoucím majitelům to díky dobrému fungování zřejmě vadit nebude.

18.  6.  2021 | Richard Herbich | 9 příspěvků
TEST Renault Arkana TCe 140 EDC: Velká show na skromných základech

Renault Arkana TCe 140 EDC

Stále se nemůžete rozhodnout mezi Meganem Grandtour a GrandCoupé? Řešení má automobilka ve formě SUV s tvary kupé. Prostorem nešetří, ale co vaše peněženka?

15.  6.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků