Koncept jako žádný jiný. Mercedes Project Geländewagen je plný neobvyklých detailů

Berte to jako pouhé designové cvičení a volnomyšlenkářský projekt s přesahem do konceptuálního umění.

Co vznikne, když se spojí mozky šéfdesignéra Mercedesu Gordena Wagenera a módního návrháře Virgila Abloha, působícího například pro značku Louis Vuitton? Odpovědí je neobvyklý koncept Mercedesu třídy G pojmenovaný jednoduše Project Geländewagen, který vypadá jako zvětšená hračka závodní verze luxusního modelu a socha zároveň.

Zahlazený exteriér „géčka“ asi zaujme napoprvé. Vozu chybí zrcátka, kliky dveří (místo nich je vpředu jen textilní poutko) a celý vůz čpí motorsportem s protaženými nárazníky a prahy až k zemi nebo velkými koly obutými do závodních slicků.

Mercedes-Benz S 580 e ujede až 100 km na elektřinu. Maybach dorazí v listopadu

Mercedes-Benz S 580 e ujede až 100 km na elektřinu. Maybach dorazí v listopadu

A pokud byste se divili, onen vzhled obroušené, nedokončené karoserie byl záměrem. Podle Mercedesu má oslavovat nedostatky ručně opracovaného materiálu, vytvářející unikátní styl. Se základovkou úplně všude tak Project Geländewagen připomíná nedodělanou práci modeláře nebo gigantickou Funko POP! figurku, kterou si dokreslíte sami.

V interiéru se pokračuje stylem bílé barvy, doplněné o nezvykle kontrastní světlé modré a červené prvky. Luxus a hi-tech výbava třídy G přitom zamířily do koše a ochranný rám, závodní sedačky, hasičák a zjednodušené ovládací prvky naznačují okruhové zaměření vozu jako ze šampionátu cestovních vozů. Humornou pěstí na oko je karbonový volant inspirovaný hypersportem AMG Project One.

Mercedes-AMG Project One prochází testy. S technikou F1 míří na Nürburgring

Mercedes-AMG Project One prochází testy. S technikou F1 míří na Nürburgring

Smysl zde prostě nehledejte, zaměření na techniku a použitelnost už vůbec ne. Project Geländewagen je kusem současného umění, které nebude po chuti každému. Podle Mercedesu zobrazuje „budoucí interpretace luxusu a touhy po kráse a neobyčejnosti, kdy je výsledek na pomezí reality a budoucnosti“.

Originální exemplář Mercedes nehodlá prodat. K mání ovšem bude replika, která bude vydražena aukčním domem Sotheby's. Kompletní výtěžek poputuje na charitativní účely podporující mezinárodní tvůrčí projekty.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 45 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků