Kompletní výsledky soutěže o nejnižší spotřebu Economy Run

21. ročník soutěže Škoda Economy Run je za námi a je čas se podívat na výsledné spotřeby všech posádek v několika různých kategoriích. Podívejte se, za kolik jezdí škodovky.
Kompletní výsledky soutěže o nejnižší spotřebu Economy Run

V sobotu a neděli 21. a 22. září se konal 21. ročník soutěže Economy Run. Na trať o délce 300 km vyjelo celkem 60 posádek, které se snažily se svými vozy Škoda Felicia, Fabia, Octavia a Superb dojet v časovém limitu 330 minut s co nejnižší spotřebou. I my jsme se soutěže zúčastnili s vozem Škoda Fabia Combi 1,4 55 kW, přičemž v průběhu jsme postupně aktualizovali naši online reportáž.

A jaké byly výsledky ve všech kategoriích? Vzhledem k tomu, že tabulky jsou celkem obsáhlé, otvírají se každá v novém okně; jde o původní přehledy, které jsou dostupné také na stránkách soutěže, www.economyrun.cz.

Benzínové motory:

Dieselové motory:

Poznámka: D znamená diskvalifikaci buď pro nestihnutí dojezdu v časovém limitu nebo opomenutí kontrolní otázky.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

* Letos byl poprvé na této soutěži použit pro určení celkového pořadí v jednotlivých skupinách Index poměrné spotřeby FEI (Fuel Efficiency Index), který zohledňuje hmotnost soutěžících vozidel. Ten se vypočítá jako aritmetický průměr dosažené spotřeby a spotřeby vztažené na tunu hmotnosti vozidla: FEI = (N+N/m)/2, kde N je dosažená průměrná spotřeba v litrech a m pohotovostní hmotnost vozidla. Díky tomu bylo možné porovnat benzínové a dieselové motory nezávisle na typu vozu. Ačkoliv je tento index trochu sporný, je to asi nejlepší řešení, jak porovnat spotřebu různých automobilů.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků