Kompletní výsledky soutěže o nejnižší spotřebu Economy Run

21. ročník soutěže Škoda Economy Run je za námi a je čas se podívat na výsledné spotřeby všech posádek v několika různých kategoriích. Podívejte se, za kolik jezdí škodovky.
Kompletní výsledky soutěže o nejnižší spotřebu Economy Run

V sobotu a neděli 21. a 22. září se konal 21. ročník soutěže Economy Run. Na trať o délce 300 km vyjelo celkem 60 posádek, které se snažily se svými vozy Škoda Felicia, Fabia, Octavia a Superb dojet v časovém limitu 330 minut s co nejnižší spotřebou. I my jsme se soutěže zúčastnili s vozem Škoda Fabia Combi 1,4 55 kW, přičemž v průběhu jsme postupně aktualizovali naši online reportáž.

A jaké byly výsledky ve všech kategoriích? Vzhledem k tomu, že tabulky jsou celkem obsáhlé, otvírají se každá v novém okně; jde o původní přehledy, které jsou dostupné také na stránkách soutěže, www.economyrun.cz.

Benzínové motory:

Dieselové motory:

Poznámka: D znamená diskvalifikaci buď pro nestihnutí dojezdu v časovém limitu nebo opomenutí kontrolní otázky.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

* Letos byl poprvé na této soutěži použit pro určení celkového pořadí v jednotlivých skupinách Index poměrné spotřeby FEI (Fuel Efficiency Index), který zohledňuje hmotnost soutěžících vozidel. Ten se vypočítá jako aritmetický průměr dosažené spotřeby a spotřeby vztažené na tunu hmotnosti vozidla: FEI = (N+N/m)/2, kde N je dosažená průměrná spotřeba v litrech a m pohotovostní hmotnost vozidla. Díky tomu bylo možné porovnat benzínové a dieselové motory nezávisle na typu vozu. Ačkoliv je tento index trochu sporný, je to asi nejlepší řešení, jak porovnat spotřebu různých automobilů.

Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

včera | Stanislav Kolman | 4 příspěvky
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky
TEST Hyundai i10 1.0 T-GDI N Line: Bejby nebude sedět v koutě!

Hyundai i10 1.0 T-GDI N Line

Městskou krabičku se sportovním vzhledem asi nebudou všichni brát úplně vážně. V Hyundai i10 se 100koňovým přeplňovaným motorem se však skrývá víc, než se na první pohled zdá.

7.  5.  2021 | Jan Mička