Kompletní výsledky soutěže o nejnižší spotřebu Economy Run

21. ročník soutěže Škoda Economy Run je za námi a je čas se podívat na výsledné spotřeby všech posádek v několika různých kategoriích. Podívejte se, za kolik jezdí škodovky.
Kompletní výsledky soutěže o nejnižší spotřebu Economy Run

V sobotu a neděli 21. a 22. září se konal 21. ročník soutěže Economy Run. Na trať o délce 300 km vyjelo celkem 60 posádek, které se snažily se svými vozy Škoda Felicia, Fabia, Octavia a Superb dojet v časovém limitu 330 minut s co nejnižší spotřebou. I my jsme se soutěže zúčastnili s vozem Škoda Fabia Combi 1,4 55 kW, přičemž v průběhu jsme postupně aktualizovali naši online reportáž.

A jaké byly výsledky ve všech kategoriích? Vzhledem k tomu, že tabulky jsou celkem obsáhlé, otvírají se každá v novém okně; jde o původní přehledy, které jsou dostupné také na stránkách soutěže, www.economyrun.cz.

Benzínové motory:

Dieselové motory:

Poznámka: D znamená diskvalifikaci buď pro nestihnutí dojezdu v časovém limitu nebo opomenutí kontrolní otázky.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

* Letos byl poprvé na této soutěži použit pro určení celkového pořadí v jednotlivých skupinách Index poměrné spotřeby FEI (Fuel Efficiency Index), který zohledňuje hmotnost soutěžících vozidel. Ten se vypočítá jako aritmetický průměr dosažené spotřeby a spotřeby vztažené na tunu hmotnosti vozidla: FEI = (N+N/m)/2, kde N je dosažená průměrná spotřeba v litrech a m pohotovostní hmotnost vozidla. Díky tomu bylo možné porovnat benzínové a dieselové motory nezávisle na typu vozu. Ačkoliv je tento index trochu sporný, je to asi nejlepší řešení, jak porovnat spotřebu různých automobilů.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků