Kompletní výsledky soutěže o nejnižší spotřebu Economy Run

21. ročník soutěže Škoda Economy Run je za námi a je čas se podívat na výsledné spotřeby všech posádek v několika různých kategoriích. Podívejte se, za kolik jezdí škodovky.
Kompletní výsledky soutěže o nejnižší spotřebu Economy Run

V sobotu a neděli 21. a 22. září se konal 21. ročník soutěže Economy Run. Na trať o délce 300 km vyjelo celkem 60 posádek, které se snažily se svými vozy Škoda Felicia, Fabia, Octavia a Superb dojet v časovém limitu 330 minut s co nejnižší spotřebou. I my jsme se soutěže zúčastnili s vozem Škoda Fabia Combi 1,4 55 kW, přičemž v průběhu jsme postupně aktualizovali naši online reportáž.

A jaké byly výsledky ve všech kategoriích? Vzhledem k tomu, že tabulky jsou celkem obsáhlé, otvírají se každá v novém okně; jde o původní přehledy, které jsou dostupné také na stránkách soutěže, www.economyrun.cz.

Benzínové motory:

Dieselové motory:

Poznámka: D znamená diskvalifikaci buď pro nestihnutí dojezdu v časovém limitu nebo opomenutí kontrolní otázky.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

* Letos byl poprvé na této soutěži použit pro určení celkového pořadí v jednotlivých skupinách Index poměrné spotřeby FEI (Fuel Efficiency Index), který zohledňuje hmotnost soutěžících vozidel. Ten se vypočítá jako aritmetický průměr dosažené spotřeby a spotřeby vztažené na tunu hmotnosti vozidla: FEI = (N+N/m)/2, kde N je dosažená průměrná spotřeba v litrech a m pohotovostní hmotnost vozidla. Díky tomu bylo možné porovnat benzínové a dieselové motory nezávisle na typu vozu. Ačkoliv je tento index trochu sporný, je to asi nejlepší řešení, jak porovnat spotřebu různých automobilů.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

dnes | Jan Mička | 7 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky