Kombi v barvě Ocean-blue: Limitovaná série pro závod Volvo Ocean Race

U příležitosti startu jachtařského závodu Volvo Ocean Race uvedla společnost Volvo Cars na trh dva nové, speciálně pro tuto příležitost vytvořené modely automobilů.
Kombi v barvě Ocean-blue: Limitovaná série pro závod Volvo Ocean Race

Tyto akční modely se dodávají v provedení Volvo V70 a Volvo Cross Country. Budou uvedeny na trh ve 20 zemích, které jsou nějakým způsobem spojeny s aktivitami souvisejícími s tímto závodem. Prodej bude zahájen v den startu závodu, který se uskuteční 23. září 2001 v Southamptonu a bude trvat, dokud vítězná jachta nedojede do cíle v německém Kielu 9. června 2002.

V barvě „ocean-blue“ nebude k dostání žádný jiný model Volvo. Automobily se budou vyznačovat celou řadou doplňkových speciálních detailů, jako je např. stříbrná boční lišta, emblém Volvo Ocean Race na předních dveřích, podlahové koberečky s logem závodu a ochranné ližiny vpředu i vzadu (jen u modelu Volvo Cross Country). Tyto automobily budou také dodávány pouze s koženým čalouněním.

„Chtěli jsme vytvořit dva velmi speciální vozy. Spojili jsme tradiční užitné vlastnosti kombi s robustními, sportovními atributy, odrážejícími ducha dobrodružství a svobody, což je také součástí výzvy, které budou čelit účastníci závodu Volvo Ocean Race. To všechno pak v barvě, která evokuje čirou hloubku a sílu volného oceánu,“ říká Steve Harper, designér, který vedl vývoj modelů Ocean-blue u společnosti Volvo Cars.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky