Kolo vyrobené z tisíců papírů A4? Vydrží více, než si myslíte!

Kluci z ruského Youtube kanálu Garage 54 se opět předvedli. Tentokrát se rozhodli vyrobit kolo pouze z papíru. Celkem použili 10 000 kusů A4.

Rusko je zemí šílených videí. Ne vždy se ale jedná pouze o neuvěřitelné kolize ze zdejších silnic. Jsou tu ještě i kluci z Youtube kanálu Garage 54, kteří se chopí všeho, co zahrnuje automobily. Zkoušeli už například naplnit starou Ladu tunami betonu nebo modifikovat výfuk s gumovými kuřaty.

Karbon a pravé zlato. V Rusku se takto upravují Porsche 911

Karbon a pravé zlato. V Rusku se takto upravují Porsche 911

Další zálibou je snaha vyrobit kolo z netradičních materiálů. Vyrobili již jedno z elektrické pásky či bot. Tentokrát zkusili vyrobit kolo pouze z papíru.  Na jeho výrobu použili celkem 10 000 kusů klasických papírů formátu A4.

Jednotlivé papíry slepili lepidlem a zatížením motorem z Nissanu RB20 se ujistili, že budou držet spolu. Následně vyřezali z takhle slepenému papíru kruhový válec, který připevnili místo klasického kola na Ladu.

Hrozivá nehoda Škodovky: Historická závodní 130 LR letěla přes střechu

Hrozivá nehoda Škodovky: Historická závodní 130 LR letěla přes střechu

A jak si vedlo kolo z papíru v ostrém testu? Možná až překvapivě dobře. Pokud byste čekali, že se hned roztrhá, jste na omylu. Vydrželo celkem dost až dokud to aktéři z Garage 54 nezačali přehánět. I po tomhle experimentu ale zřejmě zůstane u starých dobrých gumových kol.

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

včera | Miro Mihálik | 19 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 89 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků