Kolo vyrobené z tisíců papírů A4? Vydrží více, než si myslíte!

Kluci z ruského Youtube kanálu Garage 54 se opět předvedli. Tentokrát se rozhodli vyrobit kolo pouze z papíru. Celkem použili 10 000 kusů A4.

Rusko je zemí šílených videí. Ne vždy se ale jedná pouze o neuvěřitelné kolize ze zdejších silnic. Jsou tu ještě i kluci z Youtube kanálu Garage 54, kteří se chopí všeho, co zahrnuje automobily. Zkoušeli už například naplnit starou Ladu tunami betonu nebo modifikovat výfuk s gumovými kuřaty.

Karbon a pravé zlato. V Rusku se takto upravují Porsche 911

Karbon a pravé zlato. V Rusku se takto upravují Porsche 911

Další zálibou je snaha vyrobit kolo z netradičních materiálů. Vyrobili již jedno z elektrické pásky či bot. Tentokrát zkusili vyrobit kolo pouze z papíru.  Na jeho výrobu použili celkem 10 000 kusů klasických papírů formátu A4.

Jednotlivé papíry slepili lepidlem a zatížením motorem z Nissanu RB20 se ujistili, že budou držet spolu. Následně vyřezali z takhle slepenému papíru kruhový válec, který připevnili místo klasického kola na Ladu.

Hrozivá nehoda Škodovky: Historická závodní 130 LR letěla přes střechu

Hrozivá nehoda Škodovky: Historická závodní 130 LR letěla přes střechu

A jak si vedlo kolo z papíru v ostrém testu? Možná až překvapivě dobře. Pokud byste čekali, že se hned roztrhá, jste na omylu. Vydrželo celkem dost až dokud to aktéři z Garage 54 nezačali přehánět. I po tomhle experimentu ale zřejmě zůstane u starých dobrých gumových kol.

TEST DS 7 Crossback PureTech 225: Extravagance bez kompromisů?

DS 7 Crossback PureTech 225

Zcela samostatná značka DS je tu a model 7 s dodatkem Crossback je startem nové éry. Vyzkoušeli jsme nejsilnější benzínové provedení a sportovně laděnou výbavu.

dnes | Milan Lažanský | 29 příspěvků
TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 63 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků