Kolo vyrobené z tisíců papírů A4? Vydrží více, než si myslíte!

Kluci z ruského Youtube kanálu Garage 54 se opět předvedli. Tentokrát se rozhodli vyrobit kolo pouze z papíru. Celkem použili 10 000 kusů A4.

Rusko je zemí šílených videí. Ne vždy se ale jedná pouze o neuvěřitelné kolize ze zdejších silnic. Jsou tu ještě i kluci z Youtube kanálu Garage 54, kteří se chopí všeho, co zahrnuje automobily. Zkoušeli už například naplnit starou Ladu tunami betonu nebo modifikovat výfuk s gumovými kuřaty.

Karbon a pravé zlato. V Rusku se takto upravují Porsche 911

Karbon a pravé zlato. V Rusku se takto upravují Porsche 911

Další zálibou je snaha vyrobit kolo z netradičních materiálů. Vyrobili již jedno z elektrické pásky či bot. Tentokrát zkusili vyrobit kolo pouze z papíru.  Na jeho výrobu použili celkem 10 000 kusů klasických papírů formátu A4.

Jednotlivé papíry slepili lepidlem a zatížením motorem z Nissanu RB20 se ujistili, že budou držet spolu. Následně vyřezali z takhle slepenému papíru kruhový válec, který připevnili místo klasického kola na Ladu.

Hrozivá nehoda Škodovky: Historická závodní 130 LR letěla přes střechu

Hrozivá nehoda Škodovky: Historická závodní 130 LR letěla přes střechu

A jak si vedlo kolo z papíru v ostrém testu? Možná až překvapivě dobře. Pokud byste čekali, že se hned roztrhá, jste na omylu. Vydrželo celkem dost až dokud to aktéři z Garage 54 nezačali přehánět. I po tomhle experimentu ale zřejmě zůstane u starých dobrých gumových kol.

TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků
První jízda: Range Rover Velar SVA. Pětilitrový V8 jako střed vašeho vesmíru

Range Rover Velar SVA (první svezení)

Do vymazleného Range Roveru Velar nacpali inženýři divize SVO svůj klasický osmiválec a na silnicích nad Barcelonou se nás snažili přesvědčit, proč tento recept dává smysl. Dobrá, přesvědčovat nás zrovna nemuseli…

10.  6.  2019 | Daniel Fuglevič | 11 příspěvků