Kolo vyrobené z tisíců papírů A4? Vydrží více, než si myslíte!

Kluci z ruského Youtube kanálu Garage 54 se opět předvedli. Tentokrát se rozhodli vyrobit kolo pouze z papíru. Celkem použili 10 000 kusů A4.

Rusko je zemí šílených videí. Ne vždy se ale jedná pouze o neuvěřitelné kolize ze zdejších silnic. Jsou tu ještě i kluci z Youtube kanálu Garage 54, kteří se chopí všeho, co zahrnuje automobily. Zkoušeli už například naplnit starou Ladu tunami betonu nebo modifikovat výfuk s gumovými kuřaty.

Karbon a pravé zlato. V Rusku se takto upravují Porsche 911

Karbon a pravé zlato. V Rusku se takto upravují Porsche 911

Další zálibou je snaha vyrobit kolo z netradičních materiálů. Vyrobili již jedno z elektrické pásky či bot. Tentokrát zkusili vyrobit kolo pouze z papíru.  Na jeho výrobu použili celkem 10 000 kusů klasických papírů formátu A4.

Jednotlivé papíry slepili lepidlem a zatížením motorem z Nissanu RB20 se ujistili, že budou držet spolu. Následně vyřezali z takhle slepenému papíru kruhový válec, který připevnili místo klasického kola na Ladu.

Hrozivá nehoda Škodovky: Historická závodní 130 LR letěla přes střechu

Hrozivá nehoda Škodovky: Historická závodní 130 LR letěla přes střechu

A jak si vedlo kolo z papíru v ostrém testu? Možná až překvapivě dobře. Pokud byste čekali, že se hned roztrhá, jste na omylu. Vydrželo celkem dost až dokud to aktéři z Garage 54 nezačali přehánět. I po tomhle experimentu ale zřejmě zůstane u starých dobrých gumových kol.

TEST BMW M140i: Dokonalost odsouzená k záhubě

BMW M140i

Pokud toužíte po nejlepším ostrém hatchbacku na trhu, zapomeňte na Civic Type-R nebo Golf R. Chtějte M140i s manuálem a samosvorem a peněz nelitujte. Tohle je poslední příležitost k nákupu.

23.  9.  2018 | Miro Mihálik | 30 příspěvků
Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

18.  9.  2018 | Milan Lažanský | 26 příspěvků
Minitest Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC: Hravý asketa

Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC (minitest)

Dieselové motory jsou v kurzu především díky své efektivitě, co když chce ale auto s nízkou spotřebou třeba nadšený řidič a netouží zrovna po starší mnichovské ojetině v naftě?

16.  9.  2018 | Miro Mihálik | 44 příspěvků