Kolínské trojce přibude na trhu konkurent: Mitsubishi "i"

Nedávno představený koncept Mitsubishi i dostal svou reálnou podobu. Za pár měsíců se objeví na trhu a to i na tom Evropském. Jaká je tedy novinka z produkce Mitsubishi, která spadá do segmentu mini vozů?
Kolínské trojce přibude na trhu konkurent: Mitsubishi "i"

O tom, že se automobilky snaží získat co největší díl z koláče zákazníků, není třeba hovořit. Jednotlivé automobilky to zkoušejí různými způsoby a nasazují svá auta do různých tříd, kde se pak snaží přesvědčit kupující o výhodnosti jejich modelu. Mitsubishi se rozhodlo přivést na trh vůz, který má být konkurencí pro vozy Smart, Citroen C1, Toyota Aygo a další miniauta. S těmi bude soupeřit hlavně v rozměrech a se Smartem i ve výkonech.

Netradičně pojmenované Mitsubishi i bude opravdu malé městské vozítko. Na délku bude měřit 3 395 mm, na šířku 1 475 mm a na výšku 1 600 mm. O relativní pohodlí a prostornost se má postarat rozvor 2 550 mm, díky kterému najdeme všechna kola až v rozích automobilu. Další netradičností, kromě názvu, je zvolený motor a hlavně jeho umístění. Ten najdeme vzadu, po vzoru Smartu ForTwo. Motor bude mít objem 0,66 l a bude přeplňován turbodmychadlem. Výkon motoru bude činit 47 kW (64 k).

Mitsubishi i se na trhu objeví hned na počátku příštího roku v Japonsku a posléze ve Velké Británii. Zhruba v polovině příštího roku hodlá Mitsubishi přinést tento model i do dalších zemích Evropy. V roce 2010 se má v tomto modelu, ale také v dalších modelech Mitsubishi, objevit elektromotory, které mají plně nahradit benzínové motory.

Cena ve Velké Británii bude odpovídat necelým 13 000 Euro (přibližně 390 000 Kč), což je ve srovnání se Smartem cena příznivá. Pokud však bude vůz chtít v kontinentální Evropě soupeřit s kolínskými trojčaty, bude muset jít s cenou ještě níže.

Poznámka: Mitsubishi i je označní, které vychází z anglického I = já

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mitsubishi i

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků