Kolínské trojce přibude na trhu konkurent: Mitsubishi "i"

Nedávno představený koncept Mitsubishi i dostal svou reálnou podobu. Za pár měsíců se objeví na trhu a to i na tom Evropském. Jaká je tedy novinka z produkce Mitsubishi, která spadá do segmentu mini vozů?
Kolínské trojce přibude na trhu konkurent: Mitsubishi "i"

O tom, že se automobilky snaží získat co největší díl z koláče zákazníků, není třeba hovořit. Jednotlivé automobilky to zkoušejí různými způsoby a nasazují svá auta do různých tříd, kde se pak snaží přesvědčit kupující o výhodnosti jejich modelu. Mitsubishi se rozhodlo přivést na trh vůz, který má být konkurencí pro vozy Smart, Citroen C1, Toyota Aygo a další miniauta. S těmi bude soupeřit hlavně v rozměrech a se Smartem i ve výkonech.

Netradičně pojmenované Mitsubishi i bude opravdu malé městské vozítko. Na délku bude měřit 3 395 mm, na šířku 1 475 mm a na výšku 1 600 mm. O relativní pohodlí a prostornost se má postarat rozvor 2 550 mm, díky kterému najdeme všechna kola až v rozích automobilu. Další netradičností, kromě názvu, je zvolený motor a hlavně jeho umístění. Ten najdeme vzadu, po vzoru Smartu ForTwo. Motor bude mít objem 0,66 l a bude přeplňován turbodmychadlem. Výkon motoru bude činit 47 kW (64 k).

Mitsubishi i se na trhu objeví hned na počátku příštího roku v Japonsku a posléze ve Velké Británii. Zhruba v polovině příštího roku hodlá Mitsubishi přinést tento model i do dalších zemích Evropy. V roce 2010 se má v tomto modelu, ale také v dalších modelech Mitsubishi, objevit elektromotory, které mají plně nahradit benzínové motory.

Cena ve Velké Británii bude odpovídat necelým 13 000 Euro (přibližně 390 000 Kč), což je ve srovnání se Smartem cena příznivá. Pokud však bude vůz chtít v kontinentální Evropě soupeřit s kolínskými trojčaty, bude muset jít s cenou ještě níže.

Poznámka: Mitsubishi i je označní, které vychází z anglického I = já

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mitsubishi i

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků