Kolínem otřásla „tragická dopravní nehoda“. Vyžádala si jednu lidskou oběť, ale už je jí lépe

Fingovaná dopravní nehoda zaměstnala osm jednotek hasičů. Po hodině od telefonátu na 112 odjela poslední sanitka.

V areálu výrobního závodu Toyoty došlo ke střetu pěti osobních vozidel Toyota a autobusu, na místě bylo 29 raněných a jeden účastník nehodu nepřežil. Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů. Scéna jako z katastrofického filmu byla naštěstí v tomto případě fingovaná.

Jednalo se totiž o největší letošní nácvik zásahu Integrovaného záchranného systému ve Středočeském kraji, kde si jednu z hlavních rolí střihla auta z výroby TMMCZ (Toyota Motor Manufacturing Czech Republic). Taktického cvičení se zúčastnilo celkem 40 profesionálních i dobrovolných hasičů, jednotky policie a rychlé záchranné služby, které vyprostili a ošetřili celkem 29 raněných.

Fingovanou nehodu nahlásil na linku 112 jeden z účastníků a jako první dorazila na místo po sedmi minutách hasičská jednotka z Ovčár. Po dalších deseti minutách začaly vyprošťovací práce. Policie komunikaci z obou stran uzavřela a za hodinu a pět minut odjela záchranka s posledním zraněným.

„Letošní největší cvičení ve středočeském kraji dopadlo skvěle a potvrdilo sehranost všech složek Integrovaného zásahového systému. Jsme rádi, že jsme pro cvičení mohli poskytnou zázemí. Zároveň samozřejmě doufáme, že reálných nehod bude co nejméně,“ doplňuje Tomáš Paroubek, PR manažer TMMCZ.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (13) Další článek: Známe české ceny omlazeného Mercedesu-Benz třídy B. Dvoulitrovou naftu koupíte hluboko pod milion

Témata článku: , , , , , , , , , , ,