Kolik stojí mrtvý z dopravní nehody?

18 komentářů

Zelí
10. března • 19:02

Lempl z pracáku se nestane s největší pravděpodobností obětí nehody, čili tento výpočet se na něj pravděpodobně nevztahuje. Obětí nehody se stane s největší pravděpodobností aktivní jedinec, který je skutečně masivním plátcem daní a pak ten výpočet souhlasí vztažený na něj souhlasí a týká se tak většiny obětí nehod.

Fantomas
10. března • 11:23

Opět mám silný pocit, že přestáváme být lidmi a začínáme být jen prostými zdroji peněz, které se všichni snaží maximálně využívat :-/

JirkaK
10. března • 13:52

Přesně tak, lidé už nejsou lidmi, ale lidskými zdroji. Po spotřebování zlikvidovat. Ekologicky samozřejmě :-/

Mirek
10. března • 17:49

Stručně a pěkně napsáno, až se z toho dělá husí kůže.

x12345678
11. března • 9:04

To je docela jednobarevný názor, hodně smrdící komunistickou ideologií. Srovnáme-li to se starověkem a středověkem a dobou nedávno minulou, jsme na tom podstatně lépe. Samozřejmě to neznamená, že je to idylka v jasmínovém háji a že se erár po vzoru Washingtonské a Bruselské epidemie paranoiního pohledu na svět nesnaží utahovat šrouby nehorázným způsobem, ale zatím to jde. Bylo podstatně hůř a s největší pravděpodobností hůř i bude.

Fantomas
11. března • 10:55

A v tom to je - že bylo mnohem hůř a člověk by řekl, že si toho lepšího budeme vážit. Naši předkové se fakt moc snažili, aby pro nás něco vybudovali. Měli jsme velké možnosti a mohli jsme si udělat skutečně dobrý a příjemný svět. Jenže my jsme to všechno zvorali a vydali jsme se na blbou cestu, která vede tak akorát do pr..le.

Fanda
10. března • 10:20

Jak se to veme,u mrtvého důchodce Kalousek zajásá a řekne že jsme v plusu,u pracujícího ho nahradí ten z fronty na pracáku,takže taky v plusu,nejvíc budou trpět exekutoři když jim pod rukama zemře dlužník. A kolik nás stojí tyto nesmyslné výzkumy?

Graver
10. března • 10:51

Opravdu si myslíte, že kdejaký lempl na pracáku nahradí každého pracujícícho
( manažera, podnikatele, živnostníka )? Ale s tím důchodcem to tak bohužel je :o)

Jorg
11. března • 11:44

Já jsem na pracovním úřadu "objevil" několik lemplů. V říjnu 12 třeba strojaře-inženýra, velice solidního technologa. Nebo skoro všechny dělníky. Včetně cnc obráběčů. Lempl uklízečka téměř pravidelně dostává odměny. Kdo ví, co znamená solidní uklízečka ve firmě, ví, o čem mluvím. atd, atd, atd...
Ono jde jen o to, jakým okulárem koukáš na svět. Objektivním nebo "lemplovským".

Karel  Antonín
11. března • 12:12

Ti kdo chtějí najít práci si tu práci najdou i kdyby byli chvíli na pracáku.
Prostě chtějí pracovat a pak jsou lidi, kteří pracovat nechtějí a využívají systému.

JirkaK
10. března • 13:55

Předpokládám, že jste nejspíš manažer, co má všechny pod sebou za lemply a podle toho s nimi jedná. Ale dnes už i manažeři stále více končí na pracáku, protože tolik krachujících firem a živnostníků končících podnikání tady nebylo nikdy v historii.

Karel  Antonín
10. března • 14:36

Jenže on jasně napsal lempl na pracáku s tím souhlasím. Lidé kteří chtějí pracovat si práci najdou i pokud by byli chvíli na pracáku. ( Většinou ti co přicházejí od ÚP chtějí pouze razítko)
Ti kdo nechtějí pracovat využívají systému. Přesto všechno si, ale myslím hodnotit něco jako je život penězi se mi zdá nechutné.
Lidský život je nenahraditelní a ještě nikdy se nikomu nepovedlo mrtvého oživit, kdežto peníze jdou vydělat.

Mirek
10. března • 12:14

Tak nějak nevím, ale myslím si, že se moc nemýlí. Hodně lidí je na pracáku ne z důvodu neschopnosti, ale z prostého snižování stavu zaměstnanců vzhledem ke krizi. Zdaleka ne všichni jsou manažeři, podnikatelé a živnostníci. Zrovna ve firmě, kde pracuji se rozhoduje o propuštění cca 80 lidí a je velký problém vybrat koho propustit, ale majitel to chce. Nemyslím si, že zrovna na manažerských postech sedí bezpodmínečně nejschopnější lidé a že jsou nenahraditelní, takže daně z těchto pozic jistě chybět nebudou, vždy na jejích místo nastoupí nový plátce. Na druhou stranu počítat, co by mohl člověk státu vyprodukovat, kdyby.... je také docela divné. Co když se z něj stane právě nezaměstnaný, to by asi nebylo zrovna pro stát ziskové.

jogurt
10. března • 15:44

Nesdílím optimismus o kvalitě lidí evidovaných na pracáku. Většina z nich pracovat buď nechce, nebo možná chce ale není ochotna se přizpůsobit realitě pracovního trhu a změnit své zvyky či požadavky, natož se naučit něco nového, s čím lze na trhu práce uspět. A právě v téhle zkostnatělosti jsou Češi mistry světa.

Mirek
10. března • 17:45

Hážeš všechny do jednoho pytle. To je také česká specialita. Já znám osobně dost lidí, co takhle přišli o práci, snižování stavu, nejvíce po začátku krize na konci roku 2008. Mohu ti garantovat, že sháněli práci kde se dalo a za hodně špatných platebních podmínek a s problematickým dojížděním do práce. Pokud takhle nahlížíš na všechny nezaměstnané, tak bych ti přál si tohle zažít i s pohledem druhých, že nezaměstnaný znamená automatický flákač.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují
jogurt
10. března • 20:04

Evidentně problém s chápáním psaného textu. Napsal jsem většina, ne všichni. A samozřejmě záleží i na´regionu. Pochybuji, že v Praze, Plzni a Pardubicích bude významný počet dlouhodobě evidovaných nezaměstnaných, kteří mají smůlu a nejsou tam vlastní vinou. V Mostě, Ostravě a Jeseníku to nepochybně bude jinak.

Mirek
10. března • 20:52

Promiň, máš pravdu, napsal jsi většina. Pravdou bude také v jaké oblasti se kdo nachází. Já posuzuji podle Ostravska. Tady se rozhodně práce shání podstatně hůře než v Praze a pod. Ale i tak napsat většina se mi zdá hloupost.

x12345678
11. března • 9:09

Ona to není hloupost ale statisticky potvrzená pravda. Ta totiž prokazuje, že cca 5% nezaměstnanost je v dnešní době přirozeným produktem nikoli ekonomické situace, ale výskytu nepřizpůsobivých a nezaměstnatelných jedinců. A až nad těmi 5% teprve začíná nezaměstnanost skutečná. V současné době jsme celostátně na 8%, takže 5% je jasná většina.
To ovšem neznamená, že průměr je celostátně stejný. Lokality s 15 a více % nezaměstnaností jsou samozřejmě postižené, byť (dle mých zkušeností) například v Ostravě či Mostu je i vyšší procento těch nezaměstnatelných, než 5%.

Doporučujeme

Články odjinud