Kolik stál nového majitele Aston Martin?

Americký koncern Ford letos na jaře prodal svou automobilku Aston Martin britské společnosti Prodrive. I když se spekulovalo o různých částkách, nikdo oficiálně neřekl, na kolik tato automobilka nového majitele přišla. Nyní je ovšem všechno prozrazeno.

Prodrive zaplatil Fordu solidních 931 mil. dolarů, tedy při dnešním kurzu to představuje zhruba 20 mld. korun. Jelikož Prodrive a ani investiční společnosti, které stály za ním, neměli tuto částku v hotových penězích, zaplatili Fordu část v akciích a část v hotově.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků