Kolik stál nového majitele Aston Martin?

Americký koncern Ford letos na jaře prodal svou automobilku Aston Martin britské společnosti Prodrive. I když se spekulovalo o různých částkách, nikdo oficiálně neřekl, na kolik tato automobilka nového majitele přišla. Nyní je ovšem všechno prozrazeno.

Prodrive zaplatil Fordu solidních 931 mil. dolarů, tedy při dnešním kurzu to představuje zhruba 20 mld. korun. Jelikož Prodrive a ani investiční společnosti, které stály za ním, neměli tuto částku v hotových penězích, zaplatili Fordu část v akciích a část v hotově.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků