Kolik dostane DaimlerChrysler za prodej Chrysleru? Minus 673 milionů dolarů

Bude to znít zvláštně, ale je to tak. Americká část koncernu DaimlerChrysler není žádné horké zboží a koncern bude muset zaplatit jejímu kupci téměř 700 milionů dolarů, aby ji vůbec převzal. Původní zprávy sice hovořily o sumě 7,4 miliardy dolarů zaplacené za práva ke všem značkám Chrysleru, ale upřesňující informace dodává, že jde o sumu zaplacenou ze strany firmy Cerberus přímo Chrysleru a nikoli koncernu. A v té Cerberus v průběhu července získá podíl 81 % procent a většinu z této částky si tak de facto odnese zpět. Alespoň to konstatuje včera vydaná tisková zpráva, která informovala o průběhu celé transakce.

Na první pohled se může zdát, že se Němci zbláznili, vždyť před devíti léty zaplatili za Chrysler 36 miliard dolarů. Jenže už druhý pohled ukáže, že to něměčtí manažeři mají v hlavě v pořádku. Cerberus si totiž s Chryslerem odnáší závazek ve výši 18 miliard dolarů na budoucí penze zaměstnanců, což rozhodně není malá částka. Dále si Daimler v Chrysleru ponechá 19 % podílu a možnost budoucího sdílení technologií. A do třetice, a to je možná nejdůležitější, po oznámení „odstřižení” Chrysleru stoupla trží kapitalizace Daimleru do dnešního dne o neuvěřitelných 27,7 miliardy dolarů.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků