Kolik dostane DaimlerChrysler za prodej Chrysleru? Minus 673 milionů dolarů

Bude to znít zvláštně, ale je to tak. Americká část koncernu DaimlerChrysler není žádné horké zboží a koncern bude muset zaplatit jejímu kupci téměř 700 milionů dolarů, aby ji vůbec převzal. Původní zprávy sice hovořily o sumě 7,4 miliardy dolarů zaplacené za práva ke všem značkám Chrysleru, ale upřesňující informace dodává, že jde o sumu zaplacenou ze strany firmy Cerberus přímo Chrysleru a nikoli koncernu. A v té Cerberus v průběhu července získá podíl 81 % procent a většinu z této částky si tak de facto odnese zpět. Alespoň to konstatuje včera vydaná tisková zpráva, která informovala o průběhu celé transakce.

Na první pohled se může zdát, že se Němci zbláznili, vždyť před devíti léty zaplatili za Chrysler 36 miliard dolarů. Jenže už druhý pohled ukáže, že to něměčtí manažeři mají v hlavě v pořádku. Cerberus si totiž s Chryslerem odnáší závazek ve výši 18 miliard dolarů na budoucí penze zaměstnanců, což rozhodně není malá částka. Dále si Daimler v Chrysleru ponechá 19 % podílu a možnost budoucího sdílení technologií. A do třetice, a to je možná nejdůležitější, po oznámení „odstřižení” Chrysleru stoupla trží kapitalizace Daimleru do dnešního dne o neuvěřitelných 27,7 miliardy dolarů.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků