Kolik byste dali za staré Mitsubishi? Tohle Evo VI padlo za rekordní částku

Když se podíváte na technický stav a pořadové číslo série, těžko byste čekali něco jiného.

Mitsubishi Lancer Evo VI v edici Tommi Mäkinen je mezi fanoušky slavného homologačního speciálu japonské značky nepochybným pokladem. Ostatně již v květnu to svou cenou utvrdil jistý exemplář ze sbírky samotné automobilky, který se prodal za slušných 100.100 liber (asi 3 miliony korun). Tuto částku však nyní překonává další, ještě o špetku speciálnější kousek.

V aukci společnosti Silverstone Auctions se totiž nyní vydražilo další Evo VI Tommi Mäkinen za celkem 146.250 liber, tedy v přepočtu asi 4,4 milionu korun. Tímto cenovka této limitované série Lancerů dosahuje nového rekordu. A čím je tento exemplář tak výjimečný kromě svého udržovaného, minimálně ojetého stavu? Jde o vůbec první kus série s plaketou 001 (dřívější kus měl výrobní číslo 006).

Edice Tommi Mäkinen je sama o sobě raritní, nově vydražený kus patří do pouhých 250 kusů importovaných do Británie, z čehož pouhých 50 vozů mělo exteriér v rozeznatelném červeném odstínu Passion Red s balíčkem Special Colour Package, tedy závodními samolepkami a bíle lakovanými 17palcovými koly Enkei.

Sériový stav doplňuje pouze nový nerezový výfuk (původní kus byl k vozu dodán také). Jinak mluvíme o exempláři s nájezdem pouze 17.702 kilometrů, který byl u dosavadních dvou majitelů řádně hýčkán. Pod kapotou se nachází oficiálních 280 koní (206 kW) a 373 N.m točivého momentu z přeplňovaného dvoulitru v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou a pohonem všech kol.

Nakonec stačí dodat, že v roce uvedení 2000 stála edice Tommi Mäkinen v Británii 32.995 liber (asi 990.000 korun v přepočtu na dnešní peníze). Nepochybně se tak speciální edice dodnes stala jedním z nejceněnějších kousků v řadě ostrých silničních Lancerů Evo.

Mitsubishi

Mitsubishi je japonský průmyslový koncern skládají se z mnoha společností různých zaměření. Začal v roce 1870 jako loďařská firma.

Výroba automobilů se u Mitsubishi datuje od roku 1917. Model A byl první japonský sériový automobil.

Mitsubishi Space Star • Mitsubishi Outlander • Mitsubishi ASX • Mitsubishi Eclipse Cross • Mitsubishi  L200

Váš názor Další článek: Porsche slaví partnerství s Manthey-Racing okruhovou střelou. Vznikne 25 kusů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,