Kolik berou silničáři?

Silničáři, kteří se starají o sjízdnost našich silnic za jakéhokoliv počasí, berou jen okolo deseti dvanácti tisíc hrubého měsíčně. Uvedl to dnešní Radiožurnál. Díky přesčasům se plat může dostat až na čtrnáct šestnáct tisíc, zmínil jeden ze zaměstnanců. V některých lokacích, např. Českých Budějovicích, jsou platy o něco vyšší, nástupní mzda činí 15-16 tisíc korun, s příplatky (např. za pohotovost) se plat dostává na nějakých 17 tisíc korun.

Silničář musí umět řídit velké auto, ať už s asfaltem, solí nebo posypovým pískem. Musí rovněž velmi dobře znát místopis a vědět, kde se nachází kritická místa.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků