Kolenní airbag jako postrach pro vaše nohy. Odborníci varují před velkým rizikem

Ochrana posádky je jedním z hlavních témat při vývoji automobilů. Podle organizace IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) však ne vše může mít pozitivní výsledky.

Americký institut pro bezpečnost na silnicích IIHS ve své studii tvrdí, že kolenní airbagy, které jsou již v radě automoblů nabízených také na českém trhu, jsou v podstatě zbytečné, a dokonce mohou v některých případech zhoršit následky nehody.

Virtuální crashtesty? Zařízení ALIS otvírá nové možnosti testování

Virtuální crashtesty? Zařízení ALIS otvírá nové možnosti testování

Podle dostupných dat z celkem 400 nehod totiž vyšlo, že i když tento druh ochrany posádky může být k užitku, stejně tak může i škodit. Při čelním nárazu na straně řidiče bylo zjištěno, že kolenní airbag zvyšuje riziko zranění v oblasti kotníku a stehenní kosti.

Na druhou stranu je prokázané, že v případě nehody pomáhají omezit pohyb těla po kabině. Výsledkem tak je, že tyto airbagy zvyšují bezpečnost ve vozidle o půl procenta, což je podle IIHS zanedbatelná hodnota.

Multikolizní airbag? Hyundai ho už vyvíjí. V autech bude během pár let

Multikolizní airbag? Hyundai ho už vyvíjí. V autech bude během pár let

Automobilky však v jejich instalaci pokračují a pokračovat budou, protože pomáhají k získání vyššího skóre při nárazových testech s nepřipoutanými figurínami. A jak to máte s kolenními airbagy vy? Myslíte si, že mohou za určité situace i uškodit?

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

dnes | Vladimír Kadera | 109 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 77 příspěvků