Kolem světa na méně než 35 nádrží

John a Helen Taylorovi - pár, který již pokořil mnoho rekordů, pokračuje v překonávání všech očekávání při cestě za získáním Guinnessova světového rekordu v úspoře paliva nazvaném - Shell Fuel Economy World Record Challenge. Zároveň si stanovují nový cíl, a to 35 či méně nádrží.

John a Helen Taylorovi se na své cestě kolem světa právě nacházejí na americké půdě a dělají výrazné pokroky. Poté, co dorazili do Aucklandu na Novém Zélandu, ujeli 20.450 kilometrů na pouhých 935 litrů paliva (17 nádrží), což znamená průměrnou spotřebu jeden litr na 21,9 kilometrů. Mají před sebou 7.000 kilometrů po Americe a je velice pravděpodobné, že na ujetí celé vzdálenosti budou potřebovat 35 či méně natankování 55 litrové standardní nádrže. Oficiální statistiky spotřeby tohoto vozu, které uvádějí litr na 14.3 kilometrů (7 litrů na 100 km), Taylorovi překonávají o více než 50 %.

Taylorovi dosahují těchto výsledků i přes extrémní podmínky, mimo jiné i díky speciální receptuře Shell a rad pro úspornou jízdu. V Austrálii zažili teploty 46°C, spolu s povodněmi, silnými větry a větrnými bouřemi. Po plochých pláních Austrálie následovaly hory Nového Zélandu. I přes stížené podmínky Taylorovi stále překonávají veškerá očekávání.

Pro denně aktualizované informace z cesty manželů Taylorových navštivte: http://www.fuelchallenge.com/

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků