Kolem světa na méně než 35 nádrží

John a Helen Taylorovi - pár, který již pokořil mnoho rekordů, pokračuje v překonávání všech očekávání při cestě za získáním Guinnessova světového rekordu v úspoře paliva nazvaném - Shell Fuel Economy World Record Challenge. Zároveň si stanovují nový cíl, a to 35 či méně nádrží.

John a Helen Taylorovi se na své cestě kolem světa právě nacházejí na americké půdě a dělají výrazné pokroky. Poté, co dorazili do Aucklandu na Novém Zélandu, ujeli 20.450 kilometrů na pouhých 935 litrů paliva (17 nádrží), což znamená průměrnou spotřebu jeden litr na 21,9 kilometrů. Mají před sebou 7.000 kilometrů po Americe a je velice pravděpodobné, že na ujetí celé vzdálenosti budou potřebovat 35 či méně natankování 55 litrové standardní nádrže. Oficiální statistiky spotřeby tohoto vozu, které uvádějí litr na 14.3 kilometrů (7 litrů na 100 km), Taylorovi překonávají o více než 50 %.

Taylorovi dosahují těchto výsledků i přes extrémní podmínky, mimo jiné i díky speciální receptuře Shell a rad pro úspornou jízdu. V Austrálii zažili teploty 46°C, spolu s povodněmi, silnými větry a větrnými bouřemi. Po plochých pláních Austrálie následovaly hory Nového Zélandu. I přes stížené podmínky Taylorovi stále překonávají veškerá očekávání.

Pro denně aktualizované informace z cesty manželů Taylorových navštivte: http://www.fuelchallenge.com/

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků