Kolem světa na méně než 35 nádrží

John a Helen Taylorovi - pár, který již pokořil mnoho rekordů, pokračuje v překonávání všech očekávání při cestě za získáním Guinnessova světového rekordu v úspoře paliva nazvaném - Shell Fuel Economy World Record Challenge. Zároveň si stanovují nový cíl, a to 35 či méně nádrží.

John a Helen Taylorovi se na své cestě kolem světa právě nacházejí na americké půdě a dělají výrazné pokroky. Poté, co dorazili do Aucklandu na Novém Zélandu, ujeli 20.450 kilometrů na pouhých 935 litrů paliva (17 nádrží), což znamená průměrnou spotřebu jeden litr na 21,9 kilometrů. Mají před sebou 7.000 kilometrů po Americe a je velice pravděpodobné, že na ujetí celé vzdálenosti budou potřebovat 35 či méně natankování 55 litrové standardní nádrže. Oficiální statistiky spotřeby tohoto vozu, které uvádějí litr na 14.3 kilometrů (7 litrů na 100 km), Taylorovi překonávají o více než 50 %.

Taylorovi dosahují těchto výsledků i přes extrémní podmínky, mimo jiné i díky speciální receptuře Shell a rad pro úspornou jízdu. V Austrálii zažili teploty 46°C, spolu s povodněmi, silnými větry a větrnými bouřemi. Po plochých pláních Austrálie následovaly hory Nového Zélandu. I přes stížené podmínky Taylorovi stále překonávají veškerá očekávání.

Pro denně aktualizované informace z cesty manželů Taylorových navštivte: http://www.fuelchallenge.com/

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků