Kolekce zabavených hyperaut míří do aukce. Syn diktátora si uměl užívat!

Jednou jste dole, jednou nahoře. O tomto přísloví viceprezident Rovníkové Guiney asi dlouho nebude chtít slyšet.

Teodoro Nguema Obiang Mangue je viceprezident Rovníkové Guiney, který úřadoval od roku 2012. Jakožto syn diktátora Teodora Obianga Nguema Mbasonga, který díky četným nalezištím ropy a také obchodu s drogami přišel k velkému bohatství, si mohl vedle práce i náležitě užívat.

Chcete originální Aston Martin z bondovky? Jeden je teď na prodej, vyjde draho

Chcete originální Aston Martin z bondovky? Jeden je teď na prodej, vyjde draho

I tak byl nedávno obviněn z utrácení peněž ze státního rozpočtu a byl mu zabaven majetek včetně kolekce exotických vozidel, o kterých si většina z nás může nechat jenom zdát. Kolekce 25 aut, mezi něž patří i takové rarity jako Aston Martin One-77, Bugatti Veyron, Koenigsegg One:1, nebo Lamborghini Veneno Roadster, nyní půjde do aukce.

Mangue byl v roce 2017 odsouzený ke třem letům vězení za to, že údajně nakoupil majetek v hodnotě 175 milionů dolarů za státní peníze. Automobily půjdou do aukce na švýcarské akci Bonmont Golf & Country Club, která se koná 29. září.

Unikátní Alfa Romeo od slavného studia jde do aukce. Vznikl pouze jeden kus

Unikátní Alfa Romeo od slavného studia jde do aukce. Vznikl pouze jeden kus

Vozy bude prodávat přímo švýcarská vláda a výtěžek půjde na pomoc chudým do Rovníkové Guiney. Většina z aut má na počítadle méně než tisíc kilometrů. Lamborghini Veneno Roadster dokonce pouze 322. Předpokládaný výtěžek z aukce se odhaduje na 12.000.000 eur.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků