Kolekce zabavených hyperaut míří do aukce. Syn diktátora si uměl užívat!

Jednou jste dole, jednou nahoře. O tomto přísloví viceprezident Rovníkové Guiney asi dlouho nebude chtít slyšet.

Teodoro Nguema Obiang Mangue je viceprezident Rovníkové Guiney, který úřadoval od roku 2012. Jakožto syn diktátora Teodora Obianga Nguema Mbasonga, který díky četným nalezištím ropy a také obchodu s drogami přišel k velkému bohatství, si mohl vedle práce i náležitě užívat.

Chcete originální Aston Martin z bondovky? Jeden je teď na prodej, vyjde draho

Chcete originální Aston Martin z bondovky? Jeden je teď na prodej, vyjde draho

I tak byl nedávno obviněn z utrácení peněž ze státního rozpočtu a byl mu zabaven majetek včetně kolekce exotických vozidel, o kterých si většina z nás může nechat jenom zdát. Kolekce 25 aut, mezi něž patří i takové rarity jako Aston Martin One-77, Bugatti Veyron, Koenigsegg One:1, nebo Lamborghini Veneno Roadster, nyní půjde do aukce.

Mangue byl v roce 2017 odsouzený ke třem letům vězení za to, že údajně nakoupil majetek v hodnotě 175 milionů dolarů za státní peníze. Automobily půjdou do aukce na švýcarské akci Bonmont Golf & Country Club, která se koná 29. září.

Unikátní Alfa Romeo od slavného studia jde do aukce. Vznikl pouze jeden kus

Unikátní Alfa Romeo od slavného studia jde do aukce. Vznikl pouze jeden kus

Vozy bude prodávat přímo švýcarská vláda a výtěžek půjde na pomoc chudým do Rovníkové Guiney. Většina z aut má na počítadle méně než tisíc kilometrů. Lamborghini Veneno Roadster dokonce pouze 322. Předpokládaný výtěžek z aukce se odhaduje na 12.000.000 eur.

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků